logo gif 10lat

Open menu

magnolia 2021

 reklama

Ponad milion na kolejne inicjatywy dla ludności wiejskiej

dofinansowanie-wodociaguPonad milion złotych przeznaczony zostanie na realizację inicjatyw dla ludności wiejskiej na Pomorzu Zachodnim. To efekt rozstrzygniętego 20 maja br., przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego, naboru wniosków w ramach działania 321 „Podstawowe dla gospodarki i ludności wiejskiej”. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Umowy z kolejnymi beneficjentami zostały podpisane dziś, w piątek, 30 maja br., w Szczecinie. Udział w wydarzeniu wziął wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski.

 

W Szczecinie umowy zawarte zostały z 4 kolejnymi beneficjentami: Gminą Kołbaskowo, Gminą Cedynia, Gminą Golczewo i Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w Trzebiatowie. W sumie na realizację podjętych inicjatyw, których całkowity koszt oszacowano na ponad 2,2 miliona złotych, przeznaczonych zostanie blisko 1,2 miliona złotych.

 

- Pomorze Zachodnie to olbrzymi potencjał, potencjał, który tkwi w obszarach wiejskich. O tym jak cenne są Wasze spójne, jednolite inwestycje już niebawem przekonają się mieszkańcy zachodniopomorskich miasteczek i wsi. To przecież dla nich realizujecie Państwo inwestycje związane z infrastrukturą techniczną, społeczną, kulturalną i rekreacyjną - powiedział wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski.

 

Poniżej lista podmiotów, z którymi zawarte zostały umowy:

1/ Gmina Kołbaskowo - „Budowa i przebudowa wodociągu zasilającego miejscowość Przecław” - koszt całkowity: 864.655,99 złotych, wsparcie: 352.121 złotych, Cel projektu: poprawa warunków życia mieszkańców miejscowości Przecław poprzez budowę i przebudowę sieci wodociągowej wzdłuż drogi krajowej nr 13.

 

- Wsparcie pomoże doprowadzić wodę dla największego skupiska ludności w naszej gminie, czyli Przecławia, gdzie zamieszkuje obecnie ponad 3,5 tysiąca osób - akcentowała wójt Kołbaskowa Małgorzata Schwarz.

 

2/ Gmina Cedynia - „Zakup i montaż ulicznych lamp solarnych na terenie Gminy Cedynia” - koszt całkowity: 78.720 złotych, wsparcie: 48.000 złotych, Cel projektu: poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Cedynia.

 

- Można powiedzieć, że w gminie zapanuje jasność, ale tak naprawdę realizacje zadań tego typu to najlepsze rozwiązania dla bezpieczeństwa naszej gminy - podkreślał burmistrz Cedyni Adam Zarzycki.

 

3/ Gmina Golczewo - „Rozbudowa rozdzielczej sieci wodociągowej w Golczewie” - koszt całkowity: 122,322,57 złotych, wsparcie: 72.300 złotych, Cel projektu: poprawa infrastruktury technicznej związanej
z zaopatrzeniem mieszkańców Golczewa w wodę.

 

- To kolejny etap skanalizowania całej gminy, dlatego zdajemy sobie sprawę z istotnej roli,, jaką inwestycja ogrywa dla naszych mieszkańców - przekonywał burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk.

 

4/ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Trzebiatów sp. z o.o. - „Remont ujęcia i stacji uzdatniania wody w miejscowości Kłodkowo w Gminie Trzebiatów” - koszt całkowity: 1.135.674,87 złotych, wsparcie: 692.490 złotych, cel projektu: poprawa infrastruktury technicznej związanej z zaopatrzeniem w wodę mieszkańców wsi Kłodkowo i Wlewo.

 

- Inwestycja jest zgodna z profilem naszej działalności, ale co ważne realizacja tego projektu będzie jednocześnie zakończeniem modernizacji wszystkich stacji uzdatniania wody w naszej gminie - zaznaczył prezes ZWiK w Trzebiatowie Grzegorz Jelonek.

 

Przyznane dofinansowanie wynika z rozstrzygniętego, 20 maja br., naboru wniosków. Decyzją Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego 30 beneficjentom na inicjatywy w: zakresie: gospodarki wodno-ściekowej, tworzenia systemu zbiórki, segregacji oraz wywozu odpadów komunalnych, ale także w zakresie budowy, przebudowy lub remontów i wyposażenia targowisk stałych, udzielone zostanie wsparcie w wysokości prawie 17,2 miliona złotych. Wcześniej dokumenty podpisało już 18 podmiotów. Miało to miejsce 22 maja br. w Koszalinie oraz 29 maja br. w Kaliszu Pomorskim.

/tekst i foto wzp.pl/

Pin It