logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Podsumowanie projektu „Na własne konto”

na-swoje-konto15 maja w oddziale Banku Pekao SA przy ulicy Smolańskiej 4 odbyło się uroczyste podsumowanie realizowanego w Publicznym Gimnazjum w Przecławiu w czasie ferii zimowych projektu ogólnopolskiego „Na własne konto” mającego na celu zapoznawanie młodzieży z podstawowymi zagadnieniami ekonomii i przedsiębiorczości, a także obycie z takimi instytucjami, jak bank czy urząd, w którym wielu dorosłych czuje się zagubionych, nie mówiąc już o gimnazjalistach.

 

Na początku spotkania przybyli uczestnicy projektu oraz zaproszeni goście zostali powitani przez kierownika placówki, Panią Agnieszkę Ligocką oraz menedżera, Elwirę Lew. Następnie pałeczkę przejęli uczniowie gimnazjum. Na początek wszyscy obecni mogli zapoznać się ze wspomnieniami z zajęć z przerwy zimowej, z ich formułą, ich oceną oraz najciekawszymi częściami. Nie zabrakło także krótkiej relacji z wycieczek, które w ramach tejże inicjatywy odbyli wychowankowie gimnazjum, a więc do siedziby Banku Pekao SA przy Placu Zwycięstwa w Szczecinie oraz do ośrodka hotelarsko – usługowego „U Śnieżków” położonego w Smolęcinie. W pierwszym przypadku mieli oni szansę poznania mechanizmów działania banku i całej sfery fiskalnej od podszewki (a także zasiąść w fotelu prezesa), w drugiej natomiast spotkania się z bizneswoman z prawdziwego zdarzenia, Panią Małgorzatą Śnieżek, a także zapoznania się z plusami i minusami prowadzenia własnego biznesu. 

 

Następnie przedstawiona została krótka charakterystyka wydanej również w ramach programu „Na własne konto” gazety o tematyce ekonomicznej o tytule „Ekonomia – już rozumiem!”, uczestniczącej w konkursie na najlepsze czasopismo dla młodych ludzi zainteresowanych tego typu zagadnieniami Polski. Wreszcie nastąpiły serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, dzięki którym zajęcia te mogły w ogóle mieć miejsce, a więc Pani wójt Małgorzacie Schwarz, Pani Kamili Wyrębskiej – Krzywdzińskiej, urzędnikowi Urzędu Gminy odpowiedzialnemu za realizację przedsięwzięcia, Pani Edycie Majewskiej - Garguli za stworzenie warunków do realizacji I etapu projektu, pani Agnieszce Milczarskiej, która koordynowała i kontrolowała działania uczniów w ramach programu „Na własne konto”,  pani Małgorzacie Śnieżek za poświęcenie swego cennego czasu na chwilę rozmowy z młodymi ekonomistami i oprowadzenie ich po terenie „U Śnieżków” oraz paniom Agnieszce Ligockiej i Elwirze Lew za zapoznanie uczniów ze światem bankowości.

 

Wszyscy wyróżnieni powyżej otrzymali także egzemplarze pierwszego wydania „Ekonomii – już rozumiem!” Po wymianie uprzejmości nadszedł czas na wręczenie certyfikatów potwierdzających uczestnictwo w projekcie. Aktu tego dokonały Panie Małgorzata Schwarz i Agnieszka Ligocka. Uczestnicy projektu otrzymali także gadżety Banku Pekao SA.  Kiedy już każdy otrzymał dowód rzeczowy swej ciężkiej pracy, nastąpiło krótkie zwiedzanie banku, który niedawno przeszedł gruntowny remont, a więc lśnił jeszcze nowością i zaskakiwał nowoczesnością. Wszyscy zaproszeni obejrzeli m.in. pokój obsługi zleceń oraz przyjmowania klientów Premium, a także salę główną i stanowisko bankiera. Na zakończenie nastąpiło wzniosłe pożegnanie przybyłych i powrót do swych miejsc pracy i nauki.

 

Całe wydarzenie było świetnie zaplanowane, lecz także w granicach rozsądku spontaniczne, co nadało mu dumnego, lecz nie wyniosłego charakteru. Spotkało się też z ciepłym przyjęciem zaproszonych, co było chyba najważniejsze. Oby więcej takich imprez, jak i samych tego typu projektów, w końcu tak bliskich życiu codziennemu.

Tekst : K. Andrulonis.

Pin It