logo gif 10lat

Open menu

magnolia 2021

 reklama

Nasi mieszkańcy pobiegli w Dębnie

maraton-debnoDziś, w stolicy polskiego maratonu, rozegrano po raz 41 bieg na dystansie 42km i 195m. W zawodach wzięła rekordowa liczba uczestników. Byli biegacze z Polski, Anglii, Białorusi, Czech, Holandii, Kenii, Etiopii, Niemiec, Rosji i Ukrainy. Pobiegli także mieszkańcy Przecławia i Warzymic.

 

 

 

 

Na starcie w prawie 2,5 tyś. tłumie biegaczy stanęli Agnieszka Jarota, Dorian Rolla i Grzegorz Małowiecki. Dla Agnieszki był to maratoński debiut i trzeba powiedzieć, że bardzo udany. Czas na mecie - 4:13:18. Grzegorz ukończył swój osiemnasty maraton z czasem - 3:28:34. Dorian, mieszkaniec Warzymic, minął metę z czasem - 4:44:30. Gratulacje !

 

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Cały bieg, co nie było dla nikogo zaskoczeniem, wygrał Afrykańczyk Kyeva Cosmas Mutuku. W pierwszej dziesiątce dominowali biegacze z Ukrainy, Białorusi i Kenii. Pierwszy Polak - Adam Thiel z Gdańska - uplasował się na 13 miejscu  

 

Pogoda w Dębnie była iście piknikowa. Biegaczy mocno dopingowali liczni kibice. Dla biegających jednak to nie były idealne warunki - było za ciepło.

 

Fot : M. Małowiecka, Dulny Foto

Pin It