logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Rekord na koncie WOŚP w Przecławiu !

22-final-wosp12 stycznia w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Mimo nie najlepszej pogody, mieszkańcy gminy licznie odwiedzili Szkołę Podstawową w Przecławiu. Odbyły się tam liczne występy artystyczne i aukcje. Całość wpływów ze sprzedaży i licytacji zasiliła konto orkiestry. A zebrano rekordową kwotę !

 

 

W niedzielę 120 tys. wolontariuszy w całym kraju wyszło na ulice, aby kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło 22 Finału WOŚP to: "Na ratunek". Pieniądze były zbierane na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz dla oddziałów geriatrycznych. W gminie Kołbaskowo w sumie kwestowało 43 wolontariuszy. Można było ich spotkać w Przecławiu, Będargowie i Kołbaskowie. Pieniądze były także zbierane do puszek na terenie osiedli, obiektów handlowych, pod kościołem oraz na ścieżce pieszo-rowerowej między Warzymicami a Przecławiem.

Centralna impreza Gminnego Sztabu WOŚP odbyła się w Szkole Podstawowej w Przecławiu. W organizację imprezy  zaangażowało się mnóstwo mieszkańców, rodziców, nauczycieli, samorządowców i uczniów. W opinii prowadzących imprezę, bardzo dobrym pomysłem było przeprowadzenie jej w całości na sali gimnastycznej. Można było tutaj posilić się bigosem i żurkiem, kupić ciasto, swojskie jadło, domowe przetwory, kawę i herbatę. Nikogo nie ominęły krótkie przerwy w trakcie których przeprowadzano licytacje. A największe kwoty padały właśnie od osób, które siedziały przy stolikach konsumpcyjnych.

Na aukcji mieliśmy wiele atrakcyjnych przedmiotów - mówi Wojciech Hancewicz. Trzy złote serduszka, piłkę z autografami piłkarzy Pogoni, oficjalne i oryginalne koszulki orkiestry, piłkę z autografem Grzegorza Lato, kalendarz piłkarzy Pogoni, kalendarz z autografami siatkarek Chemika Police i wiele innych. Ciężko jest mi podać dokładną kwotę wpływów. Z licytacji mamy wstępnie około 7000 zł. W tym roku mieszkańcy byli bardzo ofiarni i spontaniczni. Niektóre z fantów osiągnęły cenę 500-600 zł !

Na sali gimnastycznej odbyły się liczne występy artystyczne. Zaprezentowali się zarówno najmniejsi, kilkuletni artyści z przedszkoli, jaki ich starsi koledzy z podstawówki. Nie zabrakło także młodzieży z Gimnazjum. Był śpiew, teatr, taniec i koncertowanie na różnych instrumentach. Występny były nie tylko w języku polskim - ale także po niemiecku i angielsku.

Na koncie Orkiestry mamy 23.666 zł - mówi szef sztabu w Przecławiu Grzegorz Wołowicz. Kwestowało w sumie 43 wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Będargowie, Przecławiu i Kołbaskowie oraz Gimnazjum. Można ich było spotkać w wielu miejscowościach gminy i w obiektach handlowych , m.in w "Netto", "Decathlonie", "Castoramie" i "Biedronce". Dzieci dla bezpieczeństwa chodziły pod opieką nauczycieli, wszystko przebiegło bezpiecznie.

23 tys zł to rekord na koncie Gminnego Sztabu w Przecławiu. Dla porównana w 2013 zebrano 21 tys zł, w 2012 - 17 tys zł, a w 2011 10 tys zł.

Pin It