logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Sukcesy naszych mieszkańców w Barzkowicach

sukcesy-w-barzkowicachW ostatni weekend odbyły się wojewódzkie dożynki w Barzkowicach. Podczas trzydniowej imprezy, przy wyjątkowo słonecznej pogodzie, tą niewielką miejscowość odwiedziło ponad 100 tys gości. Do Barzkowic pojechali także mieszkańcy i przedsiębiorcy z gminy Kołbaskowo. Wrócili z wielkimi sukcesami i nagrodami.

 

 

Sołectwo Moczyły zajęło pierwsze miejsce w kategorii wieńców tradycyjnych. Do zrobienia takiego wieńca używa się tylko naturalnych zbóż kwiatów, bez udziału kleju, opasek, plastiku czy styropianu. Mieszkańcy Moczył już szykują się do wyjazdu do Spały na dożynki prezydenckie. Będą tak reprezentować reprezentować zarówno nasze województwo jak i gminę Kołbaskowo.

Sołectwo Kamieniec, zwycięzca gminnych dożynek w Kołbaskowie, także brało udział w konkursie wieńców. W swojej kategorii, wieńca wykonanego techniką dowolną ostatecznie otrzymało wyróżnienie.

Deszcz nagród spadł na Gospodasrtwo Rolne Sebastiana i Magdaleny Piekarz, które produkuje soki naturalne pod marką "Viva-Natura". Otrzymali oni tytuł Wojewódzkiego Mistrza Agroligi 2013. Nagrody wręczyli Wicewojewoda Zachodniopomorski Ryszard Mićko, Marszałek Olgierd Geblewicz, Dyrektor ARiMR, Dyrektor ZODR Barzkowice oraz Prezes Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej. Uwieńczeniem sukcesu będzie spotkanie z Prezydentem Bronisławem Komorowskim w Belwederze i start w konkursie Mistrza Polski Agroliga 2013.

Przedsiębiorcy z Kamieńca podczas bankietu zorganizowanego przez Dyrektor ZODR w Barzkowicach Dr Inż. Irenę Agatę Łucką otrzymało także wyróżnienia za najlepszą reklamę towarów i usług oraz za najlepszy produkt na targach.

Pięknie prezentowały się sołectwa w korowodzie, który przemaszerował podczas dożynek - mówi Magdalena Piekarz z Kamieńca. Były to bardzo miłe chwile, ponieważ mszę świętą koncelebrował Ks. Zygmunt Zawitkowski, który był kiedyś proboszczem w naszej gminie. Warto też było odwiedzić stoiska handlowe firm z naszej gminy. Byli wystawcy z Siadła Górnego z artykułami dla gołębi i nasze naturalne soki z "Viva Natura". Wszyscy wrócili z sukcesami i zadowoleni.

 

Fot: A. Sibilia, M. Piekarz

Pin It