medentes przeclaw

 reklama

Szukaj w portalu

"Dobre Smaki" w Moczyłach

dobre-smaki-w-moczylachW sobotnie popołudnie został rozstrzygnięty kolejny konkurs kulinarny zorganizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Dobre Gminy". W nowo otwartej świetlicy wiejskiej w Moczyłach kucharze z terenu Gminy Kołbaskowo mogli się pochwalić ze swoimi popisowymi daniami. Było bardzo smacznie !

 

 

Głównym celem konkursu jest popularyzacja tradycji kulinarnych, propagowanie zdrowego stylu życia oraz  integracja lokalnych mieszkańców. Podobne konkursy odbywają się cyklicznie na terenie gmin: Dobra, Police, Nowe Warpno i Kołbaskowo. Przy ocenie dań jury brało pod uwagę m.in : smak potrawy, wrażenia wizualne czy wykorzystanie tradycyjnej receptury.

I miejsce w konkursie zajęła Pani Teresa Zemełka za "Rogala drożdżowego o nadzieniu kapusty słodkiej z pieczarkami i jajkiem". Rogal serwowany był z polanym sosem pomidorowym. II miejsce zajął Pan Janusz Kawecki za bardzo smaczną "Rybę w sosie słodko- kwaśnym". III miejsce przypadło Pani Magdalenie Piekarz za bardzo rześki i zdrowy naturalny sok jabłkowo-buraczany.

Najlepsi mieszkańcy wygrali sprzęty AGD. Po zakończeniu konkursu potrawy zostały .... zjedzone i wypite. Kto nie był - niech żałuje :)

dobre-smaki-plakat

 

Pin It