medentes przeclaw

 reklama

Szukaj w portalu

Gimnazjaliści zagrali dla Patrycji i Magdy

zemsta-fredryPoniedziałkowy wieczór - 24 czerwca 2013 r. - długo zostanie w pamięci aktorów-amatorów, uczniów Publicznego Gimnazjum w Przecławiu. W ten właśnie dzień, w kościele parafialnym w Przecławiu, dzięki uprzejmości księdza proboszcza Tomasza Zaklukiewicza, odbyła się prezentacja projektu pt "TEATR DLA ŻYCIA - GRAMY DLA PATRYCJI I MAGDY"

 

 

Młodzi aktorzy przedstawili znaną wszystkim ze szkolnych lat "ZEMSTĘ" Aleksandra Fredry. Spektakl przygotowywany był od kilku miesięcy. Uczniowie, oprócz standardowej nauki tekstu, ćwiczyli dykcję, ruch sceniczny i jakże ważną rzecz - współpracę w grupie. Projekt miał wiele założeń, m.in. obycie z wystąpieniami publicznymi, ćwiczenie pamięci, współpracę w grupie, ale przede wszystkim pomoc naszym koleżankom - Patrycji i Magdzie.

Widzowie dopisali i przybyli tłumnie do kościoła, kupując bilety najchętniej w pierwszych rzędach. Pomimo tremy, aktorzy spisali się znakomicie i już podczas przerwy zbierali pierwsze pochwały. Po niej nastąpił ostatni-IV akt komedii, w którym obejrzeć można było słynną scenę pisania listu z równie słynnym "Mocium panie". Ciężka praca uczniów została nagrodzona ogromnymi brawami. 

Warto wspomnieć, że młodzież nie tylko aktorsko udzielała się w spektaklu. Ważną rolę odegrali też ci, którzy pomagali poprzez sprzedaż biletów i słodkich niespodzianek w przerwie.

Chcemy bardzo podziękować:
- księdzu proboszczowi Tomaszowi Zaklukiewiczowi za udostępnienie miejsca, ale też wsparcie i motywację,
- dyrektorowi Teatru Polskiego w Szczecinie panu Adamowi Opatowiczowi za możliwość   udostępnienia strojów,
- Asi Roman i uczniom klasy artystycznej - IIIF -  naszego gimnazjum za wykonanie dekoracji,
- panu Józefowi Misiakowi za pomoc w konstrukcji dekoracji,
- państwu Śnieżkom za udostępnienie stroju kucharza
oraz wszystkim tym, którzy zechcieli wesprzeć finansowo leczenie i rehabilitację Patrycji i Magdy.
 

Chcemy poinformować, że zebraliśmy 2070 zł i 2 euro.

zemsta

Tekst : Kamelia Skubisz i Katarzyna Bielecka
Foto : Zbigniew Roman

Pin It