medentes przeclaw

 reklama

Szukaj w portalu

Festiwal piosenki obcojęzycznej

festiwal-piosenki-obcojezycznejW czwartek, 13 czerwca, przecławskie gimnazjum zorganizowało konkurs na najlepiej wykonaną piosenkę w języku obcym. Tego dnia w gimnazjum gościło młodszych wykonawców ze szkół podstawowych w Kołbaskowie i Przecławiu.

 

 

 

 

Festiwal rozpoczęła Wiola Fortuna, która tego dnia prowadziła całą imprezę. W jury zasiadła Pani dyrektor Edyta Majewska, Pan Grzegorz Szargut oraz Pani Kamila Wyrębska - Krzywdzińska. Młodzi wykonawcy zaprezentowali osiem piosenek w języku angielskim. Festiwalowi towarzyszyła zaciekawiona publiczność, która gorąco dopingowała uczestników konkursu.

Wszyscy biorący udział byli wygrani, jednak najbardziej wyróżniła się Julia Kordaczuk ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu, która zdobyła pierwsze miejsce, wykonując utwór Rihanny "Stay". Szczególną sympatię wzbudził Jan Smolicz, który śpiewając "I need your love" zajął drugie miejsce. Na podium znalazł się również zespół ze Szkoły Podstawowej w Kołbaskowie i dziewczyny z naszego gimnazjum. Wyróżnienie otrzymał Kuba Kwidziński, który wykonał kawałek One Direction.

Cały festiwal zakończyło przemówienie pani dyrektor i rozdanie nagród, któremu towarzyszyły gorące oklaski. Szczególne podziękowania trafiły do pani Barbary Dumki oraz pani Edyty Pietrzykowskiej, które przyczyniły się do zorganizowania konkursu i przygotowania uczestników.

 

Tekst i foto : Barbara Steczyńska

Pin It

Open menu

medentes przeclaw

 reklama