logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

"Dzień Niemiecki" w Gimnazjum. Sukcesy SP Przecław.

dzien-niemieckiKończy się rok szkolny. Zanim zaczną się wakacje zaglądamy jeszcze raz do placówek oświatowych, aby sprawdzić co nowego wydarzyło się w Szkole Podstawowej i w Gimnazjum Publicznym. 6 czerwca 2013r. w gimnazjum obchodzony był "Dzień Niemiecki" pod patronatem Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży, w organizację którego zaangażowali się uczniowie koła języka niemieckiego,  grupa projektowa języka niemieckiego i inni chętni uczniowie pod opieką nauczyciela germanisty - Barbary Dumki. Uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w Finale Centralnym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. I to z bardzo dobrym wynikiem.

 

W ramach obchodów "Dnia Niemieckiego" w naszej szkole odbyło się kilka konkursów wiedzy - informuje Małgorzata Osiewicz-Warlikowska. Najpierw odbył się konkurs języka niemieckiego, który wyłonił szkolnego mistrza języka niemieckiego - Cynthię Ziemert (kl. 2C), był też quiz wiedzy o Niemczech, który wygrali przedstawiciele klasy 3B- Alicja Polewka i Wojciech Guziewicz.

Przygotowano także konkurs na najatrakcyjniejszy folder reklamujący wybrany land Niemiec, który wygrała klasa 2A oraz prezentację dotyczącą kraju naszego zachodniego sąsiada wykonana przez uczniów z wykorzystaniem zasobów internetowych. W jednej z sal zorgazniowano kawiarenkę z domowymi wypiekami. Kupujący oraz obsługa musieli komunikować się w w języku niemieckim.

W dniach 6-9 czerwca 2013 roku trzyosobowa drużyna reprezentowała Szkołę Podstawową w Przecławiu w Finale Centralnym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno Krajoznawczego organizowanego przez PTTK. Drużyna w składzie : Krzysztof Andrulonis, Oskar Grodek i Kamil Rojek zajęła wysokie V miejsce w kategorii szkół podstawowych. Natomiast Krzysztof Andrulonis pokonał wszystkich uczestników i zdobył I miejsce w konkurencji indywidualnej.

Konkurs jest oceniany przeze mnie pozytywnie - mówi K. Andrulonis. Poznałem wiele osób o podobnych do moich zainteresowaniach, miałem także okazję lepiej poznać i zobaczyć na własne oczy Warmię, naprawdę przecudną krainę. Oby więcej tak spektakularnych sukcesów i takich imprez!

Gratulujemy naszym mieszkańcom !

 

Materiały : Szkoły Podstawowej w Przecławiu oraz Gimnazjum Publicznego w Przecławiu

Pin It