logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Uroczystości Bożego Ciała 2013

boze-cialo-2013Po mszy świętej odprawionej w kościele p.w. Nawiedzenia N.M.P. mieszkańcy Przecławia, Warzymic i okolic wzięli liczny udział w procesji eucharystycznej. W tym dniu, wyjątkowo dopisała pogoda oraz frekwencja mieszkańców. Procesja przeszła wewnętrznymi uliczkami Przecławia i zakończyła się na osiedlu "Zielone Pole".

 

 

Boże Ciało to jedno z najważniejszych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki. Po zakończeniu mszy świętej o godz. 12:00 - ruszyła barwna procesja eucharystyczna w której uczestniczyło wielu mieszkańców naszych osiedli. W zaszłym roku procesja przeszła do Warzymic, a w tym roku przez przecławskie osiedla. Pierwszy ołtarz przy bloku nr 14 zbudowała rodzina różańcowa, drugi przy bloku 58 rodzice dzieci pierwszokomunijnych, trzeci przy bloku 93 - ministranci a czwarty przy rondzie w okolicach bloku 66 mieszkańcy Warzymic.

Dziękuję Panu Bogu za doskonałe warunki pogodowe, pomimo tego że zapowiadało się różnie - powiedział Ks. Proboszcz Tomasz Zaklukiewicz. Dziekuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tej procesji oraz tym którzy czynnie włączyli się w przygotowania do niej : rodzinie różańcowej, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, ministrantom i Ks. Pawłowi oraz mieszkańcom Warzymic. Podziękowania dla dziewczynek, które sypały kwiatki oraz rodzicom, które je do nich przygotowały. Podziękowania także dla panów którzy dźwigali chorągwie i baldachim. I policji która zadbała abyśmy bezpiecznie mogli uczestniczyć w tej procesji - dodał na koniec Ks. T. Zaklukiewicz

 

Fot : M. Szczuplak / J. Smolicz

Pin It