logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Fotorelacja z przebiegu "Tygodnia Bibliotek 2013"

tydzien-bibliotekTegoroczny tydzień bibliotek odbył się pod hasłem "Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych". W tym czasie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kołbaskowie oraz jej filii w Przecławiu odbyło się wiele ciekawych wydarzeń .

 

 

 


Obchody tygodnia bibliotek rozpoczęliśmy 8 maja "Dniem Bibliotekarza", gdzie dzieci dowiedziały się wiele nowych, interesujących  rzeczy o bibliotece i pracy bibliotekarza. W ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" gościliśmy Panią Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzatę Schwarz, Panią Radną Annę Sypniewską oraz Panie Bożenę Pilczuk i Barbarę Strączek z Książnicy Pomorskiej. Nasi mili goście czytali dzieciom wiersze Juliana Tuwima, który jest patronem roku 2013.  Dla młodzieży odbył się konkurs z wiedzy o życiu i twórczości poety, w którym nagrodzeni zostali: Michał Kondraciuk za zajęcie I miesjca, Kacper Leszczyński za zajęcia II miejsca oraz Dominika Bacławska za zajęcie III miejsca.

Ponadto odbyły się spotkania autorskie z poetką i pieśniarką ludową Hanną Florek, reprezentantką ziemi żuławskiej oraz pisarką Moniką Sawicką, która rwnież poprowadziła warsztaty literackie dla młodzieży. Autorka dzięki umiejętnemu podejściu i poczuciu humoru nawiązała z uczestnikami zajęć wspaniały kontakt, a spotkanie dla dorosłego czytelnika obfitowało w chwile zadumy i wzruszeń. Naszym spotkaniom towarzyszyła akcja "Uwolnij książkę". Książki wymieniać można było w Urzędzie Gminy w Kołbaskowie oraz w bibliotekach.

Ponadto cały maj jest miesiącem amnestii dla dłużników wypożyczalni, których zachęcamy do oddania przetrzymywanych książek. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy przyłączyli się do promowania biblioteki i czytelnictwa w "Tygodniu Bibliotek" oraz dzieciom, młodzieży i mieszkańcom naszej Gminy, biorącym udział w naszych spotkaniach. Zapraszamy wszystkich do korzystania z naszych bibliotek nie tylko od święta. 

Mamy nadzieję, że hasło tegorocznego święta: "Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych" pozwoliło pokazać, iż biblioteka jest także miejscem inspiracji i realizacji wielu niezwykłych pomysłów na promowanie literatury i sztuki. Zachęca do sięgnięcia po książkę każdą osobę, bez względu na wiek i wykształcenie.

Podziękowania składamy również Państwu Magdalenie i Sebastianowi Piekarzom z Kamieńca za podarowanie soków Viva Natura.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.biblioteka-publiczna.info i zapoznania się ze szczegółowymi relacjami z "Tygodnia Bibliotek 2013" w zakładkach: Cała Polska Czyta Dzieciom, spotkania autorskie, konkursy oraz lekcje biblioteczne.

 

Tekst i foto : Pracownicy GBP w Kołbaskowie

Pin It