logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Otwarcie w Kurowie. Otwarcie w Siadle.

otwarcie-swietlicW ciągu jednego tygodnia oddano do użytku mieszkańców dwie świetlice wiejskie na terenie gminy Kołbaskowo. Symboliczną wstęgę najpierw przecięto w Siadle Górnym. Kilka dni później w Kurowie. Przy obu inwestycjach gmina skorzystała z funduszy UE. Obiekty mają służyć nie tylko dzieciom i młodzieży, dostępne będą także dla dorosłych mieszkańców.

 

 

Uroczyście oddajemy w Wasze ręce w pełni wykończoną i wyposażoną świetlicę wiejską w Kurowie - powiedziała M. Schwarz. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie zarówno małe dzieci jak i dorośli mieszkańcy. Mam nadzieję, że ta świetlica stanie się miejscem, które będzie Państwa integrować, będziecie mile i przyjemnie spędzać czas i mam nadzieję że będzie służyła wam długie, długie lata.

Świetlica w Kurowie to nowoczesny i pięknie wykończony budynek. Kosztował prawie 800 tys zł. Sfinansowany częściowo z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi". W budynku jest ogromna sala główna, przestronna kuchnia, łazienka i toaleta, wszystko dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Już od pierwszych godzin funkcjonowania obiekt tętni życiem - opiekunka Pani Ilona zorganizowała już kilka pierwszych zajęć dla dzieci i młodzieży. A co się działo ostatnio - można sprawdzić na profilu facebook pod adresem : www.facebook.com/swietlica.kurow

Kilka dni wcześniej oddano świetlicę w w Siadle Górnym. Mieszkańcy już nie mogli się doczekać zakończenia budowy. Już w pierwszych dniach funkcjonowania, puste pomieszczenia zapełniły się pracami artystycznymi dzieci. Inwestycja kosztowała gminę w sumie 570 tys zł, tutaj także z pomocą przyszły fundusze UE. W najbliższych planach na 2013 rok także oddanie świetlicy w Moczyłach oraz rozpoczęcie budowy w Stobnie. Trzymamy kciuki !

 


Pin It