logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Pierwsze spotkanie z nauką za nami - kolejne 2 marca.

festiwal-naukiSobota, 16 lutego 2013 roku okazała się prawdziwym świętem nauki. Publiczne Gimnazjum w Przecławiu otworzyło swoje podwoje i zaoferowało odwiedzającym możliwość doświadczalnego sprawdzenia oferty edukacyjnej. Licznie przybyli goście, pod opieką przewodników-gimnazjalistów, z zaciekawieniem przemierzali przygotowaną dla nich trasę.

 

 

Pierwszy przystanek - fizyka. Czy jajko może służyć jako lustro? Jak powstaje mgła? Czy gruszka i jabłko naprawdę mają ten sam smak? Na te i wiele innych pytań odpowiedź można było znaleźć w sali nr 15. Prowadzone przez nauczyciela fizyki doświadczenia, goście oglądali z ogromnym zaangażowaniem, chętnie włączali się w eksperymenty. Na wielu twarzach można było dostrzec zafascynowanie.
    
Przystanek drugi - chemia. Oczom przybyłych ukazał się dobrze znany widok: odplamiacz, żel do czyszczenia toalety, ocet. Co te wszystkie środki mają wspólnego z nauką w gimnazjum? Pani od chemii, włączając gości w przygotowanie doświadczenia, uświadomiła odwiedzającym zaskakującą prawdę - z chemią mamy do czynienia na co dzień, jest wokół nas. Młodzież z prawdziwym zaskoczeniem przekonała się, że istnieje prosta, ale niezwykle interesująca metoda wypełniania balonów. Jaka? Jeśli nie odwiedziliście nas w sobotę, dowiecie się podczas lekcji chemii w naszym gimnazjum.

Przystanek trzeci - matematyka. Spotkanie z królową nauk stanowiło wyjątkową niespodziankę. Goście przekonali się, że matematyka to nie tylko zadania, liczby, niewiadome. Rozwiązując przygotowane przez nauczycieli rebusy, dowiadywali się, jaką potęgą jest logiczne myślenie. Prawdziwą gratką dla odwiedzających Publiczne Gimnazjum w Przecławiu okazały się prowadzone przez panie od matematyki warsztaty orgiami. Każdy miał sposobność spróbować swoich sił w tej niezwykle widowiskowej sztuce.
    
Przystanek czwarty - biologia. Jak naprawdę wygląda igła sosny? Sprawdziliśmy, zajmując miejsce przy mikroskopach. Posługując się tym kojarzonym z laboratorium urządzeniem, mogliśmy przeżyć prawdziwe zaskoczenie. Nie mniej interesująca okazały się zawody w rozpoznawaniu polskich zbóż. Czym różni się pszenica od żyta? Jak naprawdę wygląda owies? Jeśli nie odwiedziliście nas w sobotę, dowiecie się podczas  lekcji biologii w naszym gimnazjum.
    
Przystanek piąty - geografia. Wszyscy miłośnicy łamigłówek poczuli się usatysfakcjonowani. Wytężając pamięć, posiłkując się licznie wystawionymi mapami, próbowali swych sił w odgadywaniu rebusów geograficznych. Na najodważniejszych czekał quiz. Choć pytania nie były łatwe, nie zabrakło ochotników.
    
Ostatnim przystankiem w podróży po świecie nauki w gimnazjum była sala informatyczna. Goście mogli sprawdzić, jak prezentuje się i funkcjonuje pracownia komputerowa rodem z XXI wieku.
    
Z prawdziwą przyjemnością gościliśmy przybyłych na Festiwal Nauki - mówi Dyrekcja Gimnazjum. Odwiedziła nas młodzież, dorośli oraz absolwenci. Nie zabrakło również gospodarza gminy - pani Wójt - Małgorzaty Schwarz, która przemierzyła całą przygotowaną trasę i chętnie uczestniczyła w przygotowanych atrakcjach. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do zabawy z przedmiotami matematyczno - przyrodniczymi. Już 2 marca zapraszamy na kolejne atrakcje w ramach przedsięwzięcia "Humanista - to brzmi dumnie!". Czekamy!

 


plakat-festiwal-nauki

Pin It