logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Rekord na koncie Orkiestry w Przecławiu !

xxi-final-wospLiczne atrakcje muzyczne, taneczne i teatralne przyciągnęły do Szkoły Podstawowej w Przecławiu wielu mieszkańców gminy. Prowadzone w międzyczasie aukcje, sprzedaż ciepłych posiłków i słodkości oraz wytężona praca wolontariuszy dały nadspodziewanie dobry efekt. Zebrano łącznie 21 650 zł, co stanowi nowy rekord.

 

 

Ponad 50 wolontariuszy, uczniów szkół w Będargowie, Przecławiu i Kołbaskowie, kwestowało na rzecz WOŚP na terenie całej gminy Kołbaskowo. Kwestujących w terenie dowoziły do sztabu wozy Ochotniczej Straży Pożarnej. Mieszkańcy gminy chętnie włączali się do akcji i nie żałowali grosza. Puszki wolontariuszy wypełniły się szybko i do pełna. Sporo osób przybyło do przecławskiej podstawówki, gdzie przez kilka godzin trwały występy artystyczne dzieci i młodzieży. Największy aplauz wzbudziły popisy trzylatków z przedszkola publicznego w Przecławiu.

Fundusz Orkiestry zasiliły pieniądze pochodzące ze sprzedaży gadżetów WOŚP oraz przedmiotów przekazanych na rzecz akcji przez mieszkańców gminy. Takim darem był m.in.: tort w kształcie serca czy kolekcja kilkudziesięciu ceramicznych kotów, gromadzona latami przez mieszkankę Przecławia. Koty znalazły szczęśliwych nabywców. Za każdą z figurek zapłacono po kilkadziesiąt złotych. Kiedy do sprzedaży wystawiono kubek WOŚP chętni bardzo długo podbijali cenę. Ostatecznie sprzedano go za 240 złotych.

W trakcie całej imprezy można było kupić ciasta upieczone przez mieszkańców gminy, zjeść żurek, zupę gulaszową, bigos i karkówkę z grilla serwowane przez strażaków z ustawionej przed szkołą kuchni polowej.

Tym razem zebrane pieniądze zostaną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy podzielone. Połowa zostanie wykorzystana na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, połowa na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. W tym drugim przypadku pomoc trafi tylko do kilku wybranych placówek w każdym województwie.


Tekst : Dorota Trzebińska
Foto : Grzegorz Wołowicz

 

 

 

 

Pin It