logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Niezwykła lekcja historii w gimnazjum

niezwykla-lekcja-historii19 grudnia 2012 roku w Publicznym Gimnazjum w Przecławiu odbyła się niezwykła prezentacja " Historia oręża Wojska Polskiego w latach 1939- 45". Zorganizowany dla trzecich klas pokaz, został podzielony na trzy części. Na pierwszej z nich została przedstawiona historia broni strzeleckiej w XX wieku. Uczniowie poznali cechy charakterystyczne pistoletów i karabinów, a także usłyszeli wiele ciekawostek na ich temat.

 

 

Druga część poświęcona była informacjom, dotyczącym zasad bezpieczeństwa, jakich powinno się przestrzegać podczas kontaktu z bronią do celów rekonstrukcji historycznych. Uczniowie dowiedzieli się również, jak wygląda posiadanie i używanie broni historycznej w świetle prawa. Trzecia część obejmowała zajęcia praktyczne. Trzecioklasiści mogli spróbować swoich sił, strzelając z oryginalnej broni historycznej, z wykorzystaniem amunicji hukowej. Wszystko odbywało się w bezpiecznych warunkach.

Ochotnicy mieli możliwość oddania strzału z różnego rodzaju pistoletów lub karabinów, w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu. Nawet Pani Dyrektor Edyta Majewska - Gargula wzięła udział w strzelaniu, co spotkało się z uznaniem ze strony młodzieży. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z pokazu i mają nadzieję na kolejne, niezwykłe lekcje historii.


Tekst i foto : Sandra Wojciechowska

 

Pin It