logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Gimnazjaliści zebrali ponad 4000 zł !

gimnazjaliści-patrycjiW ostatnią sobotę, 15 grudnia, w przecławskim gimnazjum zorganizowano świąteczny kiermasz, z którego dochód został przeznaczony na rehabilitację Patrycji Wątróbki. Podczas akcji charytatywnej pod nazwą "Patrycji - Rówieśnicy" uczniowie z różnych szkół zaprezentowali swoją twórczość w gimnazjalnej auli.

 

 

A było co oglądać, wystąpili m.in uczniowie szkoły podstawowej w Będargowie pod kierunkiem Pani Julity Kuchty w układzie ze wstążkami. Gimnazjaliści pod kierunkiem Pani Iwony Wierzbickiej oraz uczniowie szkoły podstawowej w Będargowie pod kierunkiem Pani Alicji Korońskiej zaśpiewali tradycyjne kolędy. Zatańczyła młodzież z Zespołu Szkół Łączności w Szczecinie, a szkolne koło Caritas pod kierunkiem Pani Beaty Czapiewskiej przedstawiło publiczności "Jasełka". W przerwach między występami odbyły się licytacje prac Damiana Malinki oraz Iwony Wierzbickiej.

Nie obeszło się bez tradycyjnej już kawiarenki - oferującej domowe wypieki i napoje przygotowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli, którą poprowadziła Małgorzata Świątek, Alicja Gadyńska i Aneta Żulińska. Odbył się "Pchli trag", który stworzył możliwość nabycia przedmiotów przygotowanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli, zorganizowany i poprowadzony przez Adelę Ewangelu i Elżbietę Winnicką - Kolenderską. Zainteresowaniem cieszyło się stoisko z dekoracjami i kartkami świątecznymi przygotowane przez Barbarę Dumkę, Justynę Malską oraz podopiecznych świetlicy wiejskiej w Będargowie pod kierunkiem Iwony Tomaszczyk. Organizatorzy składają podziękowania dla Pana Marka Kozbura z firmy "Artman", który przekazał nieodpłatnie świece świąteczne na stoisko Pani Krystyny Korczak.

Na kiermaszu można było spróbować swojskiego jadła przygotowanego i oferowanego przez Alicję Sadowską, Beatę Wittig i Małgorzatę Danielak z Punktu Przedszkolnego z Będargowa. Szkolne koło wolontariatu sprzedawało w tym dniu hot-dogi, a w loterii fantowej przygotowanej przez Barbarę Tatko i Renatę Wójcik szczęśliwcy mogli wygrać kosze pełne słodyczy!

W imieniu dyrekcji Gimnazjum w Przecławiu bardzo serdecznie dziękuję uczniom, gronu pedagogicznemu oraz radzie rodziców za zorganizowanie tej akcji charytatywnej - mówi dyrektor szkoły Edyta Majewska-Gargula. Dziękuję mieszkańcom za przybycie oraz wsparcie naszej akcji. Dzięki zaangażowaniu się wielu osób w organizację tej imprezy pod nazwą "Patrycji - Rówieśnicy" zebraliśmy ponad 4000 zł. Kwota ta w całości zasili fundusz rehabilitacyjny naszej uczennicy.

 


 

Pin It