logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Podwoje gimnazjum czas odemknąć

gimnazjum-czas-odemknacPiąty listopada 2012 roku ma wszelkie szanse stać się datą przełomową. W tym dniu Publiczne Gimnazjum w Przecławiu rozpoczyna działalność w nowym budynku. Szkoła to gmach nowoczesny, imponująco wyposażony, gustownie urządzony, przyjazny uczniom i nauczycielom. Młodzież i rodziców z pewnością ucieszy wiadomość o zakończeniu pracy w systemie dwuzmianowym. Początkowo gimnazjum planowano otworzyć wraz z początkiem roku szkolnego, inwestycja jednak się opóźniła.


Od 5 listopada lekcje będą odbywać się w systemie tylko w systemie jednozmianowym - informuje Dyrektor Gimnazjum Edyta Majewska-Gargula. Uczniowie dojeżdżający do szkoły nadal będą podróżowali trzema autokarami (A,B,C). W drogę powrotną cztery razy w tygodniu młodzież wyruszy o 15.10, raz o 16.00. Siódmy listopada 2012 roku będzie miał charakter wyjątkowego święta. O godz. 14.00 rozpocznie się uroczyste otwarcie nowej szkoły, wieńczące oczekiwaną przez społeczność gminną inwestycję. Po tym wydarzeniu, o godz. 17.00, rodzice i nauczyciele spotkają się na zebraniach.

Podobnie sytuacja z planem zajęć będzie wyglądać w przecławskiej podstawówce. Według nowego planu lekcji uczniowie Szkoły Podstawowej będą rozpoczynać zajęcia o godz. 8.00, a kończyć najpóźniej o godz. 14.55 - mówi Dyrektor Szkoły Podstawowej Beata Bitel. Szczególnie dużo lekcji mają uczniowie klas IV-tych, którzy uczą się wg nowej podstawy programowej i jednocześnie lekcje j. angielskiego i niemieckiego będą się u nich odbywały z podziałem na 15-osobowe grupy. Ułożenie planu lekcji jest zdeterminowane przez salę gimnastyczną, którą dzielimy z uczniami gimnazjum, pozostałe lekcje są więc układane pod w-f. O tym czy nowy plan zacznie obowiązywać od poniedziałku, 5.11.2012r. zadecyduje jutrzejsze spotkanie p. Wójt z głównym inspektorem nadzoru budowlanego w nowym gimnazjum. Informacje o tym jak szkoła będzie pracować w poniedziałek znajdą się na stronie internetowej szkoły w piątek. Mamy nadzieję, że będzie to już nowy plan lekcji.

Zapraszam serdecznie na uroczyste otwarcie gimnazjum - mówi Wójt M. Schwarz. Odbędzie się ono w środę 7 listopada o godzinie 14:00. W tym dniu będzie można zwiedzić naszą nową placówkę, obejrzeć sale i zapoznać się z warunkami w jakich będzie się kształcić nasza młodzież. Zapraszam też przyszłych uczniów, rodziców, absolwentów i wszystkich mieszkańców gminy.

Nowe przecławskie gimnazjum to obiekt zaprojektowany jest prawie na 400 uczniów. W placówce będzie 19 pracowni lekcyjnych, 11 gabinetów przedmiotowych dla nauczycieli, pokoje administracji i dyrekcji, pokój nauczycielski, szatnie i sanitariaty dla uczniów, gabinet lekarski z zapleczem, czytelnia na 32 miejsca z biblioteką i gabinetem opracowań zbiorów. Jest kilka bardzo oryginalnych pomieszczeń i funkcjonalności szkoły - to m.in forum dla zebrań i rekreacji uczniów, sala konferencyjna z zapleczem oraz obserwatorium astronomiczne. Budynek będzie w pełni dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych (podjazdy i winda). Obiekt, który liczy sobie około 3,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni kosztował 9,5 miliona złotych. Budżet gminy wyłożył na całość 6,5 miliona złotych, pozostała kwota to dotacja unijna.

Pin It