logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Śmiertelny wypadek w Kołbaskowie

smiertelny-wypadek-w-kolbaskowieWe wtorek 23 października późnym wieczorem przy autostradzie A6 potrącono ze skutkiem śmiertelnym mieszkańca Kołbaskowa. 59-letni mężczyzna szedł od granicy w kierunku zjazdu na Szczecin w niedozwolonym miejscu. Zginął na miejscu. Kierujący pojazdem marki Citroen Jumper który potrącił pieszego - był trzeźwy.


 

Niestety nie możemy przekazać więcej informacji na temat tego zdarzenia, gdyż jest teraz prowadzone w tej sprawie postępowanie pod nadzorem prokuratury - informuje Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji.

Policja apeluje do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Coraz szybciej popołudniami zapada szarówka, często też towarzyszą temu opady deszczu. Pamiętajmy aby być widocznym na jezdni, nie ubierać się w całości na ciemno, nosić emblematy odblaskowe. Pieszy zawsze  powinien korzystać  z chodnika lub innej drogi dla pieszych, a  jeżeli  jej nie ma, może korzystać wówczas  z  pobocza. Korzystamy z pobocza idąc zawsze lewą stroną, gdy nie ma pobocza możemy iść po jezdni ale tylko w warunkach dobrej widoczności i jak najbliżej jej krawędzi oraz ustępować miejsca nadjeżdżającym pojazdom.

 

Pin It