logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

"W nasym pseckolu jest hajnie"

uroczyste-otwarcie-przedszkolaW poniedziałek 24 września odbyło się uroczyste otwarcie przedszkola w Przecławiu. Wprawdzie placówka działa od 3 września - jednak dopiero trzy tygodnie później znaleziono wolną chwilę, aby symbolicznie przeciąć wstęgę. W punkcie przedszkolnym opiekę i wychowanie znalazła setka dzieci z Gminy Kołbaskowo. I jak mówi 3,5 letni Piotruś - przedszkolak z drugiej grupy - "w nasym pseckolu jest hajnie". I tak trzymać !

 

 

Edukacja przedszkolna jest bardzo istotna dla najmłodszych. Właśnie tam dziecko poznaje zasady życia w społeczności. Zdobywa przyjaciół, kłóci się z nimi i uczy się rozwiązywać konflikty. Tam kształtuje się jego samodzielność, której będzie potrzebował w szkole.

W ostatnich latach rodzice z Przecławia i Warzymic nie mieli możliwości zapisania dziecka do publicznych przedszkoli w Szczecinie. Ostatecznym i kosztownym rozwiązaniem było zapisanie dziecka do prywatnej placówki lub zatrudnienie niani. Koszty często przewyższały możliwości budżetowe młodych rodziców. Teraz za pobyt dziecka w placówce gminnej zapłacą ok 150-250 zł w zależności od miesięcznej ilości godzin pobytu.

W ostatni poniedziałek symboliczną wstęgę przecięła Dyrektor Szkoły Podstawowej Beata Bitela oraz Wójt Małgorzata Schwarz w asyście nowych przedszkolaków Amelki i Grzesia. Następnie zaproszeni na uroczystość goście, przedstawiciele i dyrekcja sąsiednich placówek oświatowych zwiedzili nową placówkę w Przecławiu.

 


Pin It