medentes przeclaw

 reklama

Szukaj w portalu

Poświęcenie nowego Krzyża Misyjnego

dozynki-warzymiceW niedzielę 9 września na placu pokościelnym w Warzymicach odbyła się uroczysta msza dożynkowa. To był czas podsumowania plonów oraz podziękowania za trud pracy i jego owoce. W tym dniu także poświęcony został nowy krzyż misyjny, wykonany przez mieszkańców wsi. Po uroczystości wierni wzięli udział w krótkiej procesji i zanieśli krzyż w okolice swojego 25 letniego poprzednika.

 

 

W tegorocznej mszy dożynkowej dopisała pogoda oraz liczna obecność mieszkańców. To już dziesiąta taka uroczysta msza święta organizowana "pod chmurką" na ruinach warzymickiego kościoła. Rada sołecka wraz z mieszkańcami pięknie przygotowała plac, ołtarz, ławki, krzesła oraz poczęstunek.

Dziękuję mieszkańcom za podjęcie tematu krzyża - powiedział Ks. Proboszcz Tomasz Zaklukiewicz - a właściwie to dwóch krzyży. Tego krzyża misyjnego, którego poprzeczna belka już się prawie zsunęła. Jak ostatnio przejeżdżałem to się zastanawiałem czy ten stary wytrzyma jeszcze kilka dni do wymiany. To co mnie ujmuje w takich małych społecznościach jak w Warzymicach, to to że wszyscy są tutaj ze sobą jak rodzina. Dlatego dziękuję mieszkańcom za stworzenie tej atmosfery i za wykonanie nowego krzyża. Wielu z nas nie pamięta misji z przed 25 lat, ale to jest pamięć o historii i musimy dbać, aby te miejsca kultu były.

Główne podziękowania należą się Radzie Sołeckiej oraz mieszkańcom, którzy okazali jakąkolwiek pomoc - mówi sołtys - Zbigniew Szczuplak. Którzy zbudowali ołtarz, nowy krzyż, przygotowali poczęstunek. Bardzo dziękuję firmie "Bonus Gustus" z Wałów Chrobrego w Szczecinie za doskonały gorący catering i zapraszam za rok.

 


 

Pin It