logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Budowa Gimnazjum z opóźnieniem

budowa-gimnazjum-z-opoznieniemOd prawie 2 lat trwa budowa Gimnazjum w Przecławiu. Początkowy termin oddania inwestycji planowano na koniec czerwca 2012. Potem podpisano aneks do umowy, w którym określono zakończenie budowy na koniec lipca. Dziś mamy 13 sierpnia, praca na budowie trwa pełną parą do późnego wieczora, budowlańcy pracuję na dwie zmiany - ale finału robót nie widać. A rok szkolny zaczyna się za trzy tygodnie - dokładnie 3 września.

 

 

Większość pomieszczeń i korytarzy na parterze i pierwszym piętrze jest skończona. W niektórych pozostało malowanie lub fugowanie. Gorzej przedstawia się sytuacja na drugim piętrze, gdzie na poddaszu kończone jest docieplenie i okładanie płytami G-K. Trwają prace na zewnątrz budynku, kończona jest elewacja i zadaszenie nad wejściem, budowane są chodniki i trawniki. Zdumienie mieszkańców od kilku dni budzi słup oświetleniowy na środku drogi dojazdowej.

W trakcie budowy wyszły nam dodatkowe prace - mówi Andrzej Karolik kierownik budowy - dlatego wystąpiliśmy o prolongatę w zakończeniu budowy. Sądzę za inwestycję ukończymy za 2 tygodnie i przedstawimy do odbioru. A ta lampa pośrodku drogi to wynik nieporozumień z architektem, po konsultacjach i za zgodą Enea - słup będzie przesunięty. Proszę się nie obawiać.

Spóźnienie jest - mówi Wójt M. Schwarz. Wykonawca zarzeka się, że do 25 sierpnia zakończy budowę, ale ja w to nie wierzę. Opracowujemy właśnie wariant zastępczy na wrzesień, ale szczegółów obecnie nie mogę podać. Robię wszystko co w mojej mocy, aby 350 gimnazjalistów rozpoczęło nowy rok szkolny 3 września.

"To będzie chyba jedna z najbardziej nowoczesnych szkół w naszym regionie" - pisze redaktor Marek Osajda w dzisiejszym Kurierze Szczecińskiem. "Przestronna i elegancka bryła gimnazjum w Przecławiu na pewno może się podobać. Jeżeli jeszcze doda się do tego architektoniczne cudo w postaci sali przypominającej starożytny amfiteatr, w której odbywać się będą szkolne imprezy oraz... obserwatorium astronomiczne, to śmiało można powiedzieć, że jest to szkoła na miarę XXI wieku. (...) Nowe gimnazjum w Przecławiu to perła w koronie bazy oświatowej w gminie Kołbaskowo. Obiekt, który liczy sobie około 3,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni, będzie kosztował 9,5 miliona złotych. Budżet gminy wyłoży na całość 6,5 miliona złotych, pozostała kwota to dotacja unijna. Rzecz w tym, że aby owa oświatowa perła zabłysła pełnym blaskiem, trzeba ją oddać jak najszybciej do użytku..."

Obiekt zaprojektowany jest prawie na 400 uczniów. W gimnazjum będzie 19 pracowni lekcyjnych, 11 gabinetów przedmiotowych dla nauczycieli, pokoje administracji i dyrekcji, pokój nauczycielski, szatnie i sanitariaty dla uczniów, gabinet lekarski z zapleczem, czytelnia na 32 miejsca z biblioteką i gabinetem opracowań zbiorów. Jest kilka bardzo oryginalnych pomieszczeń i funkcjonalności szkoły - to m.in forum dla zebrań i rekreacji uczniów, sala konferencyjna z zapleczem oraz obserwatorium astronomiczne. Budynek będzie w pełni dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych (podjazdy i winda).


Pin It