logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Drugie urodziny portalu przeclaw24.pl

drugie-urodzinyJak ten czas szybko leci - to już 2 urodziny portalu Przeclaw24.pl. Wszystko zaczęło się w czerwcu 2010 roku, kiedy z niemałymi problemami wystartowała wersja testowa. Po długich przygotowaniach, nauce programowania w końcu pojawiła się w sieci i pod koniec wakacji ruszyła pełną parą. Strona zmienia się praktycznie codziennie - i w ciągu najbliższych miesięcy będą kolejne zmiany na portalu.W ciągu 2 lat zmienił się także internet i preferencje czytelników - widzę to po statystykach popularności poszczególnych artykułów. W najbliższym czasie portal będzie bardziej zintegrowany z facebookiem - także pod kątem komentowania i udostępniania treści. Od pewnego czasu nie publikuję już informacji o Victorii Przecław, sesjach Rady Gminy czy przyjętych projektach uchwał. Te artykuły cieszyły się najmniejszym zainteresowaniem. Znikną także protokoły w pdf, nagrania w mp3 i inne dokumenty gminne zajmują dużo miejsca na serwerze i najrzadziej są pobierane. Wszystkie te informacje od wielu miesięcy można znaleźć na stronach Gminy Kołbaskowo - które w ostatnim czasie się bardzo zmieniły i nie ma sensu się dublować. Pojawią się pierwsze felietony, będzie więcej informacji o problemach naszych osiedli. Przedstawieni zostaną lokalni przedsiębiorcy i usługodawcy. Takie, pokrótce, plany na kolejny rok.

No i rzecz najważniejsza - upgrade Joomli do nowszej wersji - obecnie strona działa w wersji 1.5 i jest to już "wersja nierozwojowa". Czas się przesiąść na wersję 1.6 a potem do kolejnych wersji do 2.5 włącznie. I z tym będzie niestety najwięcej problemów. Strona obecnie jest gigantyczna zawiera dziesiątki wtyczek, komponentów, dodatków, modułów i kilka tysięcy plików które trzeba umiejętnie przenieść do wersji wyższej. Więc nie zdziwcie się proszę, kiedy pięknego letniego poranka strona nie będzie działać przez kilka godzin :)

Trochę statystyki z ostatnich dwóch lat:
616 artykułów na stronie
2796 zdjęć w galerii
1 osobowa redakcja
20 GB hostingu
3 minuty średnio spędza statystyczny odwiedzający
1374839 odsłon strony (statystyka już bez robotów i spamu)
10647 razy przeczytano najpopularniejszy artykuł (Usługi w Przecławiu i Warzymicach)
3510 razy wyświetlono mapę numeracji osiedla Zielone Pole
286 tematów na forum
1138 wiadomości na forum
2740 przeróżnych e-maili wpłynęło na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
491 razy pobrano najpopularniejsze czasopismo (nr 3 Pulsu Przecławia z maja 2010)
472 zarejestrowanych użytkowników (posiadających konto na portalu)
764 razy komentowano artykuły
184 fanów na facebook'u

Na koniec chciałbym podziękować wielu osobom które pomogły mi w tworzeniu strony, udostępniały informacje i przesyłały zdjęcia. Dziękuję wam wszystkim i każdemu z osobna.

Grzegorz Smolicz


Pin It