logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Tu na razie jest rudera a będą...

remont-budynku-socjalnego... mieszkania socjalne. W Kołbaskowie rozpoczęła się kolejna, oczekiwana przez mieszkańców, inwestycja gminna pod nazwą "przebudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku koszarowego na mieszkania socjalne". W miejscu gdzie od lat stał zdewastowany blok koszarowy powstaną 24 mieszkania. Cały budynek zostanie kompletnie wyremontowany i przebudowany, powstaną także miejsca parkingowe, plac zabaw oraz podjazd dla niepełnosprawnych. Inwestycja właśnie ruszyła - zakończy się pod koniec roku.

 

Mieszkania socjalne są przeznaczone dla osób ubogich, lub takich, którzy mieszkają w bardzo złych warunkach. Udostępnienie takich lokali jest formą pomocy świadczonej przez gminy. Do takich mieszkań często trafiają osoby, które dostały sądowy nakaz eksmisji z mieszkania, w którym do tej pory zamieszkiwały. Wyrok o eksmisji wydaje sąd a gmina ma obowiązek zapewnić dach nad głową takiej osobie.

Mieszkania w Kołbaskowie będą oczywiście oczynszowane - mówi Wójt Małgorzata Schwarz - w każdym z nich będą zainstalowane liczniki. Regulamin przyznawania takich lokali będzie uchwalony przez Radę Gminy. Kolejka oczekujących na nie jest długa - niektórzy z mieszkańców czekają na taki lokal nawet 20 lat. W dalszej kolejności będziemy przygotowywać mieszkania socjalne w Rosówku - w budynkach po Straży Granicznej. Obecnie trwają prace nad projektem technicznym przebudowy tego obiektu.

W wyniku przetargu ogłoszonego pod koniec 2011 roku wpłynęło aż 28 ofert. Najkorzystniejszą, na kwotę 1,96 mln zł, złożyło Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane "KPRB" SA ze Stargardu Szczecińskiego. Sporą część z tej kwoty (880 tys zł) Gmina pozyska z funduszy unijnych. Zakończenie prac zaplanowano na 30 litopada 2012.

Opuszczone tereny po byłej jednostce wojskowej w Kołbaskowie zmieniły się już do niepoznania. Pod koniec zeszłego roku wyremontowano i przebudowano budynki i garaże pod świetlicę wiejską oraz jednostkę OSP. Te inwestycje miały także finansowe wsparcie z UE.


Pin It