logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Uroczyste otwarcie remizy i świetlicy w Kołbaskowie

otwarcie-remizyW piątek 10 lutego oddano do użytku dwa nowe obiekty w Kołbaskowie: świetlicę wiejską oraz remizę Ochotniczej Straży Pożarnej. W zdewastowanym budynku przejętym po jednostce wojskowej przeprowadzono kapitalny remont. Dzięki temu w jednej części powstała nowoczesna remiza strażacka wraz z zapleczem socjalnym a w drugiej świetlica dla dzieci i młodzieży. Inwestycję udało się przeprowadzić dzięki znacznemu dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

 

Całkowita wartość zadania pod nazwą "Przebudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania istniejącego budynku garażowego na remizę OSP w Kołbaskowie - to kwota 2 519 705,92 zł. Projekt uzyskał dofinansowanie na kwotę 1 312 141,02 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013. Wkład własny Gminy Kołbaskowo wyniósł 1 207 564,90 zł. Zakupiony został także specjalistyczny sprzęt dla naszej jednostki, m.in. kombinezony, aparaty oddechowe, butle kompozytowe, eksplozymetr, miernik gazu, pakowarkę piasku, motopompę szlamową, nożyco-rozpieracz hydrauliczny oraz komplet poduszek pneumatycznych.

Cieszę się bardzo, że kolejny "papierowy projekt" - jak mówili moi oponenci - został zrealizowany - mówi Wójt Małgorzta Schwarz . Strażacy z OSP Kołbaskowo na taki obiekt czekali wiele lat. Straż z Kołbaskowa jest bardzo ważną jednostką nie tylko w gminie, ale też w powiecie i regionie. Wypełnia swoje zadania na równi z zawodową strażą pożarną. Ochotnicy z Kołbaskowa zawsze pierwsi pomagają w zdarzeniach, które mają miejsce na naszym terenie. Wreszcie mają swoją profesjonalną siedzibę. Świetlica - z punktu widzenia społecznego - jest nie mniej ważną inwestycją. Od dziś mieszkańcy Kołbaskowa, od najmłodszych do najstarszych, będą mieli do swej dyspozycji w pełni wyposażoną placówkę. Jestem przekonana, że rozwijać się w niej będą przeróżne formy aktywności. Te aktorskie mogliśmy oglądać na uroczystym otwarciu obiektu. Korzystając z okazji dziękuje serdecznie Paniom Beni Falenciak i Krysi Badocha za wspaniale przygotowane przedstawienie, zaś młodzieży za profesjonalny występ  i lekkie aktorstwo - dodaje na koniec M. Schwarz.

My druhowie OSP Kołbaskowo jesteśmy bardzo zadowoleni z nowo wybudowanego obiektu, który spełnia wszystkie wymogi Straży Pożarnych - podkreśla Jacek Kiński, prezes OSP Kołbaskowo. Remiza jest wyposażona w nowoczesny sprzęt ratowniczo-gaśniczy. To teraz standard na poziomie Państwowych Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych. Pięknie dziękujemy za ten obiekt władzom naszej gminy. Możemy być dumni z tak dobrze wyposażonej i wyszkolonej jednostki. Obecnie OSP Kołbaskowo liczy 24 członków. W zeszłorocznym konkursie ogłoszonym przez Głos Szczeciński to właśnie nasza ekipa zajęła pierwsze miejsce jako najlepsza jednostka w Województwie Zachodniopomorskim.

W drugiej części budynku powstała świetlica wiejska. W nowych pomieszczeniach znajduje się sala główna ze stołem do ping-ponga i bilardem, sala komputerowa, kuchnia i szatnia. Prace budowlane trwały 13 miesięcy, wykonawcą było Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe "REMONT" Stanisław Męczyński. W ramach inwestycji zagospodarowane zostały także tereny przyległe do obiektu, utwardzono i wybrukowano plac, zainstalowano nowoczesne oświetlenie, teren ogrodzono i nasadzono zieleńce.

 

 

Pin It