logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Niedzielny koncert kolędowy

koncert-koled-w-przeclawiuNa zaproszenie księdza proboszcza, zespół muzyczny pod kierunkiem Iwony Wierzbickiej, na pożegnanie okresu bożonarodzeniowego, dał koncert kolęd. Flażoleciści i gitarzyści zaśpiewali i zagrali w naszym kościele parafialnym w Przecławiu 5 lutego podczas niedzielnej mszy św o 13.30. Po raz pierwszy wystąpili gitarzyści z klasy 4a, którzy to od października uczą się na kółku gitarowym i rozwijają swoje muzyczne talenty.Niestety, po raz ostatni w naszym kościele grali kolędy uczniowie klas szóstych, którzy w następnym roku szkolnym mają zamiar uczyć się w szczecińskich gimnazjach i są małe szanse, by znaleźli czas na koncertowanie pod szyldem przecławskiej szkoły. Cieszy fakt, że do grona grających na flażoletach w naszej szkole, dołączyli uczniowie klasy 2b, którzy zostali przygotowani przez panią Iwonę Sawczuk.

Serdecznie dziękuję za dzisiejszy koncert uczniom naszej szkoły - mówi Ks. Proboszcz Tomasz Zaklukiewicz - tym bardziej cieszę się widząc nie tylko ilość, która przeszła w jakość, ale i przekrój wiekowy młodych Artystów. Dziękując, jednocześnie gratuluję Pani Iwonie Wierzbickiej, że efekty Jej pracy mogliśmy dzisiaj wspólnie podziwiać. Mam nadzieję, że takich koncertów będzie więcej w naszej świątyni, gdyż po wysłuchaniu dzisiejszego występu pozostaje, jak zawsze, niedosyt. Zapraszam i pamiętajcie, że wielu uznanych dzisiaj na świecie piosenkarzy i muzyków zaczynało swoją karierę w chórach i zespołach śpiewających w kościołach!

Cieszę się, że Ksiądz proboszcz życzy sobie więcej takich występów podczas Mszy Św. dla dzieci - mówi Iwona Wierzbicka. Kilka lat temu zapytałam Księdza Tomasza, czy mogłabym z moimi  uczniami zagrać kolędy w kościele, ponieważ zależało mi  na promocji gry na flażolecie.  Akustyka świątyni wzmacnia efekty wykonawcze tego instrumentu i nie trzeba troszczyć się o nagłośnienie w postaci mikrofonów. Podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej ksiądz proboszcz poprosił o zorganizowanie koncertu kolęd na początku lutego. Dzięki otwartości ze strony Gospodarza naszego Kościoła mogę prezentować talenty muzyczne dzieci szerszemu gronu odbiorców-parafianom, którzy niekoniecznie muszą mieć dzieci w przecławskiej szkole. Dziękuję wszystkim obecnym na koncercie flażolecistom i gitarzystom oraz ich rodzicom, którzy dopingują swoje pociechy w ich muzycznych poczynaniach.
Jako ciekawostkę dodam, że zespół flażolecistów pana Wojtka Wietrzyńskiego ze Swarzędza, który dwukrotnie prowadził dla naszych nauczycieli i dzieci warsztaty flażoletowe, dostał się do programu "Must Be The Music" i będzie, podczas tego programu w edycji wiosennej, próbował podbić serca widzów z całej Polski. Trzymamy za nich kciuki - dodaje na koniec I. Wierzbicka

Pin It