logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Fotorelacja z Balu Seniora 2012

bal-seniora-201225 i 26 stycznia odbyły się karnawałowe spotkania seniorów z Gminy Kołbaskowo. Zainteresowanie imprezą ze strony mieszkańców było ogromne - w "Zajeździe U Śnieżków" w sumie bawiło się ok 300 rencistów i emerytów. W wesołej atmosferze, przy dźwiękach starych dobrych przebojów i przy pełnym parkiecie bawiono się przez prawie 5 godzin. Rolę gospodarzy pełnili Wójt Małgorzata Schwarz i Przewodniczący Rady Gminy Ryszard Wierzbicki.Kilka minut przed 18:00 pojawili się już pierwsi goście, panie w pięknych wieczorowych kreacjach, panowie w garniturach, witani przez gospodarzy imprezy kwiatami i lampkami szampana. Bal rozpoczął się wspólnym toastem z życzeniami oraz uroczystym obiadem. Taneczną zabawę rozpoczęli Pani Wójt oraz Pan Przewodniczący Rady Gminy. Seniorzy nie kazali na siebie długo czekać i już po chwili wszyscy bawili się na parkiecie.

To nasza kolejna druga edycja balu seniora, w zeszłym roku mieszkańcy byli bardzo zachwyceni - mówi Wójt M. Schwarz - to nasz ukłon w stronę starszych mieszkańców, którzy w zasadzie nie mieli do tej pory oferty ze strony gminy. Zabawę udało się zorganizować mimo wielu protestów radnych opozycyjnych m.in. Pani Jezierskiej i Pana Pasterskiego którzy uważali, że tego typu imprezy są niepotrzebne i kosztowne. Ale patrząc na reakcję uczestników balu, ich radość i uśmiech uważam, że jak najbardziej warto. Dla wielu z nich to jedyna okazja w roku, aby wybrać się na imprezę, spotkać się z sąsiadami, koleżankami jeszcze ze szkolnych lat, a mieszkających w innych miejscowościach.

Seniorzy integrują się znacznie lepiej niż nasza młodzież - mówi obecny na balu sołtys Warzymic Zbigniew Szczuplak - wprawdzie nasza miejscowość to i nowoczesne osiedla i tradycyjna wieś ale mamy obecnych na sali seniorów z nowych osiedli jak i z naszej wsi. Jak najbardziej jestem za organizacją takich imprez, które tak pozytywnie wpływają na integrację mieszkańców.  

To mój drugi bal seniora - mówi Pani Wanda z Warzymicy - poprzednio bardzo mi się podobało, zabawa, jedzenie dlatego w tym roku znowu się zapisałam. W tym roku było wpisowe 10zł i bardzo dobrze, bo rok temu było wiele wolnych miejsc a teraz jest komplet.

W trakcie imprezy odbył się konkurs na króla i królową balu oraz inne konkursy muzyczne. Organizatorem balu seniora była Gmina Kołbaskowo. Goście mieli zapewniony transport autokarowy na imprezę oraz po jej zakończeniu. Według oczekiwań gości oraz zapewnień organizatora - bale seniora będą imprezą cykliczną - tak więc do zobaczenia w przyszłym roku.

 

 

 

Pin It