logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym

wypadek-na-przejezdzie-W piątek 13 stycznia w godzinach wieczornych doszło do tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym między Przecławiem a Warzymicami. Kierujący pojazdem Suzuki Wagon wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Na miejscu zginęło starsze małżeństwo z Warzymic.

 

 

 

Wg naocznego świadka, kierujący Suzuki nie zatrzymał się przed nadjeżdżającym pociągiem - mówi  Sławomir Czura Komendant Komisariatu Policji w Mierzynie. Ze wstępnych ustaleń wynika ze sygnalizacja świetlna w tym miejscu była sprawna, co potwierdziła wewnętrzna komisja PKP i ma to także poparcie w relacji świadka. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura. Przypominam o zasadzie szczególnej ostrożności przy przejazdach kolejowych - kierujący pojazdem musi mieć 100% pewność że bezpiecznie przejedzie przez przejazd - dodaje na koniec Sławomir Czura.

Z informacji mieszkańców wynika, że na przejeździe kolejowym zginęło starsze, około 70 letnie, małżeństwo z osiedla Tęczowe Ogrody. Dzień po tragicznym wypadku w miejscu wypadku leżą świeże kwiaty. Napotkani mieszkańcy zapalają w tym miejscu znicze ku pamięci i przestrodze innych kierowców. Zaraz potem kilka samochodów znowu przejeżdża przez przejazd bez zachowania szczególnej ostrożności.

Fot : OSP Kołbaskowo