logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Kilka wydarzeń z życia szkoły

grudzien-w-zespole-szkolW minionych tygodniach w Zespole Szkół w Przecławiu miało miejsce wiele ważnych wydarzeń. Odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Regionu w Policach. Gimnazjaliści z trzeciej klasy napisali próbny test. 6 grudnia szkołę odwiedził Mikołaj a 13 grudnia... ZOMO.

W ZS w Przecławiu odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Regionu w Policach. Dla uczniów była ta lekcja demokracji. W tajnym głosowaniu zwyciężyła Ania Sandomierska z klasy 2F.

6 Grudnia szkołę odwiedził bardzo ważny gość, ulubieniec najmłodszych - Święty Mikołaj. Wraz z pomocnikami i pomocniczkami rozdawał uczniom drobne, słodkie upominki.

Za kilkanaście tygodni najstarsi uczniowie napiszą swój pierwszy poważny test. Próbne testy gimnazjalne zawsze dają możliwość sprawdzenia swoich sił. Od ich wyników i ilości zdobytych punktów zależy dalsza kontynuacja nauki w wybranej szkole. Prawdziwy test trzecioklasiści napiszą wiosną. Trzymamy kciuki!

W trzydziestą rocznicę stanu wojennego odbył się pokaz historyczny. Szkołę odwiedzili milicjanci i funkcjonariusze ZOMO. Niektórzy uczniowie na własnym ciele mogli doświadczyć interwencji ówczesnych zmilitaryzowanych jednostek porządkowych. Widzowie mogli wysłuchać także wykładu przygotowanego przez Instytut Pamięci Narodowej.

 

Tekst i foto dzięki uprzejmości Grzegorza WołowiczaPin It