logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Wkrótce otwarcie kolejnego przedszkola

przedszkole-fale-stobnoNa terenie położonym na granicy miejscowości Stobno i Przylep powstaje kompleks budynków oświatowych. Od 1 września znajdzie swoje miejsce przedszkole koedukacyjne "Fale" a w późniejszym terminie - szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum dla dziewcząt. Będzie w nich realizowany model edukacji spersonalizowanej i zróżnicowanej. Inwestorem jest spółka z o.o. "Rodzice Dla Szkół Szczecińskich" a wykonawcą firma "Calbud".

 

W budowanym obiekcie od września 2011 swą dotychczasową działalność będzie kontynuowało szczecińskie Przedszkole "FALE", utworzone z inicjatywy rodzin naszego regionu i prowadzone przez Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rodziny "STERNIK". Placówki tego stowarzyszenia działają w Polsce od ośmiu lat, między innymi w Warszawie (Międzylesie, Józefów, Nadarzyn), Poznaniu, Krakowie i Szczecinie. Również jako pierwsze powstały przedszkole i szkoła dla dziewcząt "Strumienie" oraz szkoła dla chłopców "Żagle".

Model edukacyjny realizowany w naszych placówkach zakłada edukację całościową od przedszkola do matury - mówi Julita Monieta wicedyrektor ds. wychowawczych. Prymat wychowania nad dydaktyką, praca nad dobrymi nawykami, ścisła współpraca szkoły i rodziny oraz edukacja spersonalizowana i zróżnicowana za względu na płeć - to główne filary, na których opierają swoją działalności placówki edukacyjne "Sternika". Więcej informacji na naszej stronie internetowej www.sternik.edu.pl

Pin It