logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Przebudowa drogi Będargowo - Warnik - Granica Państwa

droga-warnik-remontDo końca lata kierowcy na naszych drogach muszą się uzbroić w cierpliwość - obecnie trwają dwa ważne remonty dróg na terenie naszej gminy. Obok zamknięcia i przebudowy odcinka Rajkowo-Ostoja-Przylep od kilku tygodni trwa także kompleksowy remont drogi powiatowej Będargowo - Warnik - Granica Państwa. Wg podpisanej umowy z firmą Eurovia z Bielan Wrocławskich - zakończenie tej inwestycji wyznaczono na 16 września br.

 

 

Przebudowa drogi powiatowej nr 0624Z Będargowo-Warnik jest kolejnym etapem reaktywacji historycznego połączenia pomiędzy Schwennenz oraz Będargowem. Realizacja inwestycji po stronie niemieckiej rozpoczęła się w już w październiku 2010 r. Dzięki inwestycji połączone zostaną miejscowości od Schwennenz do Będargowa, przez Ladenthin i Warnik. Całkowite odtworzenie połączenia granicznego ma zostać zakończone w II kwartale 2012 roku.

Inwestycja realizowana jest w ramach współpracy partnerskiej pomiędzy Powiatem Polickim, Gminą Kołbaskowo, Gminą Grambow oraz Powiatem Uecker-Randow w ramach projektu dofinansowanego z Inicjatywy Wspólnotowej INTRERREG IVA "Ponadgraniczne połączenie drogowe Schwennenz - Ladenthin - Warnik - Będargowo w polsko - niemieckim obszarze rozwoju Odra - Nysa (DEPERON)".

Roboty budowlane zakresem swoim obejmą przebudowę nawierzchni jezdni drogi powiatowej nr 0624Z wraz z przyległymi poboczami i chodnikami, budowę nowej nawierzchni na drodze gminnej, odtworzenie istniejących zatok autobusowych, zjazdów gospodarczych i skrzyżowań oraz udrożnienie rowów i przepustów związanych z odwodnieniem drogi. W ramach przebudowy wybudowane zostanie również oświetlenie drogowe. Inwestycja w ogromnym stopniu przyczyni się do transgranicznego rozwoju regionu, ożywi gospodarkę i turystykę, a także zintensyfikuje kontakty pomiędzy mieszkańcami terenów przygranicznych.

 

Pin It