logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Uroczystości Bożego Ciała w Przecławiu

BozeCialoW Przecławiu odbyły się wczoraj uroczystości Bożego Ciała, jednego z najważniejszych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki. Po zakończeniu mszy świętej o godz 15:00 - ruszyła barwna procesja eucharystyczna w której uczestniczyło wielu mieszkańców naszych osiedli. W tym roku procesja przeszła wewnętrznymi uliczkami Przecławia i zakończyła się na Zielonym Polu przy bloku nr 66.

 

 

Pierwszy ołtarz przy bloku 28 zbudowała Rodzina Różańcowa, drugi na skalniaku - rodzice dzieci pierwszokomunijnych, trzeci przy bloku 93 - ministranci a ostatni mieszkańcy Warzymic przy bloku 66. Pomimo niepewnej pogody i przelotnego deszczu w obchodach uczestniczyło około 300 wiernych. Procesja zatrzymała się przy czterech ołtarzach w których odczytano fragmenty Ewangelii.

Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznej procesji Bożego Ciała, za stworzoną modlitewną atmosferę - mówi Ks. Proboszcz Tomasz Zaklukiewicz. Dziękuję Tym, którzy włączyli się w przygotowanie ołtarzy: Rodzinie Różańcowej, Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, Ministrantom i ich Rodzicom ( i Dziadkowi), Mieszkańcom Warzymic. Każdy z ołtarzy zasługuje na słowa uznania i tak jak powiedziałem podczas procesji, każdy wygrał w swej kategorii! :). W sposób szczególny dziękuję wszystkim Dzieciom, bez których procesja nie miałaby swego właściwego charakteru. Szczęść Boże Wszystkim i do zobaczenia w niedzielę!

Przy okazji pytanie konkursowe : Dlaczego zrywa się brzozowe gałązki po odejściu od ołtarza? Odpowiedź proszę napisać w komentarzu poniżej artykułu. Kto pierwszy udzieli prawidłową i pełną odpowiedź otrzyma nagrodę ufundowaną przez Ks. Proboszcza.

Fot : Mateusz Szczuplak 

 

 

Pin It