1 urodziny portalu

1rok-portaluW połowie czerwca 2010r. ruszyła strona portalu przeclaw24.pl. Po długich przygotowaniach, nauce programowania, przymiarce do kilku domen - na tydzień przed wakacjami w końcu pojawiła się w sieci i ruszyła pełną parą. Nie jestem w stanie policzyć czasu spędzonego na zbieraniu i opracowaniu materiałów oraz godzin przez komputerem. Wiem na pewno, że warto było podjąć wyzwanie. W ciągu ostatniego roku znacznie poprawił się dostęp do lokalnej informacji a strona cieszy się dużym zainteresowaniem.

 

To także zasługa czytelników, którzy regularnie tutaj zaglądają, piszą, komentują i dzielą się lokalną informacją. Zauważyłem także że dzięki stronie łatwiej jest interweniować w niektórych instytucjach, szybciej otrzymać odpowiedź na zadane pytania. Strona przez ostatnie 12 miesięcy bardzo się zmieniła, stale jest udoskonalana - dla porównania pozostawiłem na innym serwerze kopię strony z lipca 2010 - pod adresem www.przeclaw24.tanihost.com

Portal Przeclaw24.pl to także działalność gospodarcza, produkcja i sprzedaż grafiki, banerów i reklam, tworzenie stron internetowych. Wpisany jest w Rejestrze Dzienników i Czasopism pod numerem 764.

Trochę statystyki z ostatniego roku :
273 artykuły na stronie
1642 zdjęcia w galerii
1 osobowa redakcja
20 GB hostingu
3 minuty średnio spędza statystyczny odwiedzający
1249288 odsłon strony (włącznie z robotami)
6654 razy przeczytano najpopularniejszy artykuł (ten o zwolnieniu Wicewójt)
2105 razy wyświetlono mapę numeracji osiedla Zielone Pole
133 tematy na forum
533 wiadomości na forum
1537 emaili wpłynęło na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
222 razy pobrano najpopularniejsze nagranie (z 1 Sesji  Rady Gminy Kołbaskowo)
339 razy pobrano najpopularniejsze czasopismo (nr 3 Pulsu Przecławia z maja 2010)
223 zarejestrowanych użytkowników (posiadających konto na portalu)
393 razy komentowano artykuły
88 fanów na facebook'u

Na koniec chciałbym podziękować wielu osobom które przez ostatni rok pomogły mi w tworzeniu strony, udostępniały informacje, przesyłały zdjęcia. Dziękuję wam wszystkim i każdemu z osobna.

Grzegorz Smolicz