logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Łukasz Łempicki zwycięzcą I Gminnego Rajdu Rowerowego

zwyciezca-1-rajduW sobotę 11 czerwca odbył się Pierwszy Rajd Rowerowy Szlakiem XIII-wiecznych Kościołów Wiejskich Gminy Kołbaskowo. Na starcie w Przecławiu o godz 10.00 pojawiło się ok 50 cyklistów. Wystartowali starsi i młodsi, rodzice i dzieci, chłopcy i dziewczyny - każdy mógł wziąć udział w zawodach. Zanim większość z uczestników zdążyła dojechać do Bobolina - to już na mecie w Moczyłach kilka minut po 11.00 pojawili się pierwsi zwycięzcy.

Na początku każdy z uczestników rajdu otrzymał numer startowy oraz ... długopis który bardzo przydał się na trasie - w miejscach przystankowych trzeba było wykazać się dodatkowo wiedzą.

Były krzyżówki, pytania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, o udzielaniu pierwszej pomocy, o historii wiejskich kościołów oraz ogólne pytania dotyczące naszej gminy. W tym upalnym dniu na wszystkich przystankach mieszkańcy przygotowali dla uczestników napoje chłodzące oraz słodkości. Na mecie w Moczyłach można było posilić się grochówką oraz kiełbaskami z ogniska.

Jury obok standardowej klasyfikacji postanowiło podkreślić udział dziewczyn w rajdzie - przyznając im ex-equo 2 i 3 miejsce. A oto podsumowanie :
1 miejsce - Łukasz Łempicki - 105,5 pkt
2 miejsce - Mateusz Wesołowski - 103,0 pkt
2 miejsce - Diania Wilkanic - 84,0 pkt
3 miejsce - Adam Wilkaniec - 94,5 pkt
3 miejsce - Monika Gołębiewska   - 48,0 pkt

W pierwszej dziesiątce znaleźli się także : Maciej Mokszyc, Marcel Ratajczyk, Michał Bochat, Piotr Lewandowski oraz Wojciech Wassenberg. Były także upominki dla najmłodszego oraz najstarszego uczestnika rajdu oraz dla rodziny która w komplecie dojechała do mety. Sama trasa rajdu wyniosła 23km. Ale każdy ze swojej miejscowości musiał dotrzeć rowerem na start w Przecławiu i wrócić z Moczył do domu. Więc jeśli ktoś np. przyjechał ze Stobna to w sumie zrobił ok 45km. Gratulacje!

Organizatorami imprezy byli : Gmina Kołbaskowo, LZS Warnik, GSKKFRiIS SPARTAKUS, Ludowy Uczniowski Klub Sportowy w Przecławiu.

Pin It