logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Tak się bawiliśmy na Gminnym Dniu Dziecka

GminnyDzienDziecka-To już kolejny weekend z rodzinną imprezą na gospodarstwie agroturystycznym w Smętowicach. Tym razem organizatorzy skoncentrowali się wyłącznie na zapewnieniu jak największych atrakcji dla najmniejszych mieszkańców gminy Kołbaskowo. Pogoda dopisała - a nawet za bardzo - było upalne słońce i 35 stopni w cieniu. Dla ochłody można było polewać się wodą z wozów strażackich. 

 

 

W niedzielę 5 czerwca w pobliskich Smętowicach odbyły się centralne obchody dnia dziecka. W tym dniu było mnóstwo zabaw i atrakcji dla każdego dziecka w każdym wieku. Maluchy miały specjalny placyk zabaw, trampoliny i dmuchańce. Wynajęci animatorzy przeprowadzali konkursy i zawody - dzięki którym można było zbierać punkty i dokonywać wymiany na nagrody. Największym zainteresowaniem cieszyły się piłki na wodzie oraz toczenie wewnątrz kuli - do tych zabawek ustawiały się największe kolejki. Na specjalnie przygotowanej scenie sporo się działo. Wystąpiły zespoły muzyczne oraz utalentowani mieszkańcy naszej gminy. Aktorzy przedstawili interaktywną bajkę a pod koniec imprezy każdy mógł się sprawdzić w konkursie karaoke. Gościliśmy także dzieci z sąsiedniego Pinnow i Passow w ramach polsko-niemieckiego spotkania integracyjnego. Młodzi uczniowie zagrali na flażoletach wspólnie z uczniami ZS w Przecławiu.

W tym roku zdecydowano się zorganizować jedną centralną imprezę dla wszystkich mieszkańców zamiast kilka mniejszych zabaw w poszczególnych miejscowościach. Wynajęto także autokary które zapewniły transport w obie strony dla wszystkich miejscowości. Dobrym rozwiązaniem było zorganizowanie miejsc parkingowych na terenie gospodarstwa, dzięki temu nie było konieczności parkowania na drodze dojazdowej do Siadła a przejazd przez DK13 odbywał się płynnie bez pomocy policji.

Pin It