logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Relacja z Gminnego Przeglądu Artystycznego

Przeglad-Form-ArtystycznychW sobotę 14 maja odbył się Gminny Przegląd Form Artystycznych - pokazał on, że w gminie kryją się różnorodne talenty. Dzieci tańczą, grają, śpiewają, malują, piszą scenariusze i potrafią grać trudne role teatralne. W jednym miejscu, w ciągu czterech godzin ponad dwustu uczniów i czterdziestu przedszkolaków dzieliło się swoim talentem.

 

 

 

Było kolorowo, głośno i rodzinnie, bo przegląd nie był formą rywalizacji uczniów czy szkół, lecz prezentacją przed rodzicami i rówieśnikami tego, co ich wyróżnia. Już na samym początku imprezy, po wręczeniu nagród w konkursie fotograficznym, serca widowni podbili najmłodsi uczestnicy - przedszkolaki z Kołbaskowa. Maluchy przebrane za dzikie zwierzęta wykonały przedstawienie pt "W obronie dzikich zwierząt". Następnie widownia przeniosła się na plac przed szkołą, gdzie odbył się pokaz tresury psów. Punktualnie o 12:00 rozpoczął się konkurs plastyczny, a równolegle na dużej auli Szkolne Koło Aktywizujące przedstawiło "Głębię Oceanu" do muzyki Vivaldiego. Wystąpili także goście z Pałacu Młodzieży w Szczecinie, Barnidance z Barnisławia, Koło Gitarowe z Przecławia, Flażoleciści i Handchimeski. Mogliśmy także podziwiać talenty aktorskie uczniów z Będargowa i z Kołbaskowa. Impreza zakończyła się wspólnym występem w tańcu ?Kaczuchy?.

Organizatorzy na pewno nie poradziliby sobie bez pomocy kilku osób - mówi Iwona Wierzbicka współorganizator imprezy - Tutaj należą się słowa podziękowania: pani Annie Sypniewskiej, która w szkole czuje się jak w domu i chętnie pomaga, drugi raz z rzędu, w organizacji przeglądu; pani Lucynie Rode-Markiewicz, p. Beacie Bitel, p. Iwonie Sawczuk, p. Agnieszce Wasiluk za wsparcie przy organizacji konkursu plastycznego oraz za pomoc przy dekorowaniu hali. Pani Małgorzata Klebańska i Wojciech Hancewicz ponownie odnaleźli się w roli konferansjerów- bez ich luzu byłoby na pewno inaczej - a tak przegląd nikomu się nie dłużył, więc bardzo za to dziękuję. Dzięki Paniom Mirosławie Tomczak, Annie Sypniewskiej, Ewie Kaleczyc i Krystynie Guzara w kawiarence były ciasta, a dochód z ich sprzedaży został przekazany Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami. Słowo "Dziękuję" kieruję do p. Joli Roman oraz do grupy dzieci, za pomoc w sprzątaniu po przeglądzie. Agata, Sebastian, Przemek, Marta, Patrycja, Amanda, Asia nie pobiegli od razu do domu, lecz chętnie zabrali się do porządkowania hali i przyległych klas. Przegląd od strony technicznej zabezpieczał, jak zwykle niezawodny, pan Janek Zawadzki.

Chciałabym za pośrednictwem portalu podziękować wielu osobom - mówi Renata Dudek z Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami - przede wszystkim, Pani Wójt Małgorzacie Schwarz, Pani Iwonie Wierzbickiej, Pani Ani Wierzbickiej pracownikowi Urzędu Gminy, jak również wszystkim osobom, które przyczyniły się swoją pracą i wielkim zaangażowaniem w zorganizowanie IV Przeglądu Artystycznego pod hasłem"Pomagajmy braciom mniejszym". Obecność nasza na tak dużej imprezie pozwoli nam rozpropagować naszą organizację, jak również przybliżyć profil naszej działalności. Dzięki takim ludziom, jak również ich inicjatywie, praca naszej organizacji jest łatwiejsza i utwierdza nas w przekonaniu, że to, co robimy ma sens. Serdeczne DZIĘKUJEMY i do zobaczenia za rok.

Przegląd, przegląd i po przeglądzie - mam nadzieję, że w takim lub podobnym gronie, spotkamy się za rok.

Pin It