logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Przedszkole TWP "Wyspa Malucha" - otwarcie 1 września.

wyspa-maluchaW listopadzie 2010 rozpoczęła się budowa niepublicznego przedszkola w Przecławiu. Inwestor - Towarzystwo Wiedzy Powszechnej Oddział Regionalny w Szczecinie - zamierza od nowego roku szkolnego otworzyć tu placówkę pn "Wyspa malucha". O planowanej rekrutacji, kształcie placówki oraz opłatach rozmawiam z Panią Dyrektor TWP OR w Szczecinie Joanną Golczyk.

 

 

Grzegorz Smolicz : Jak wygląda tempo budowy przedszkola ? Zdążycie na 1 września ?
Joanna Golczyk: Inwestycja realizowana jest zgodnie z planem rzeczowym, który zakłada zakończenie prac budowlanych na koniec czerwca. Na dzień dzisiejszy nie widzimy zagrożeń, które mogłyby te plany pokrzyżować. Trzymamy się tej optymistycznej wersji i robimy wszystko, aby się ona zmaterializowała. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, iż sytuacje losowe zdarzają się i mogą wpłynąć na termin rozpoczęcia działalności.  

GS : To duża inwestycja - jaki to będzie obiekt ?
JG : Obiekt będzie wyjątkowy. Został zaprojektowany konkretnie pod potrzeby przedszkola.  Budynek to prawie 1000 m2 powierzchni użytkowej, powierzchnia ekopozytywna to kolejne 950 m. W obiekcie zaplanowano m.in. 5 sal dydaktycznych, a przy każdej z nich węzeł sanitarny dla dzieci, pracownię językowo-multimedialną, salę gimnastyczną , jadalnię dla dzieci, profesjonalnie zaprojektowaną kuchnię i zaplecze kuchenne. Obiekt przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych ruchowo m.in. dzięki pochylniom dojazdowym i windzie. Wyposażenie budynku to nowoczesne i estetyczne  rozwiązania. Ponadto każda sala dydaktyczna to przepiękne zabawki, ale i profesjonalne pomoce dydaktyczne i multimedia. Cały obiekt będzie monitorowany, a  więc i bezpieczny. Oprócz tego do dyspozycji dzieci będzie nowocześnie urządzony i bezpieczny plac zabaw.

GS : Ile będzie grup przedszkolnych i jaka będzie ich liczebność ?
JG : Wszystko zależy od zapotrzebowania naszych klientów, czyli rodziców. Planujemy utworzenie 5 grup. 3 grupy przedszkolne: 3, 4 i 5-latków. Jeśli oczywiście zgłosi się więcej 3 i 4-latków to  zorganizujemy takie właśnie grupy wiekowe. Jesteśmy przygotowani na różne opcje. Planujemy utworzenie także grup żłobkowych, czyli dzieciaczków do 3 roku życia. Jeśli chodzi o wielkość grup, W trosce o zapewnienie odpowiedniej jakości opieki oraz indywidualnego podejścia wychowawców do każdego z naszych podopiecznych, zapewniamy optymalną liczebność grup wiekowych. Przewidujemy ok. 20 osobowe grupy. Każda z grup prowadzona jest przez nauczyciela wychowawcę oraz nauczycieli wspierających: lingwistę i logopedę. Ponadto nauczycielkom pomagają ciocie na etacie pomocy z obowiązkami woźnej oraz wolontariusze - studenci Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

GS : Czy powstaną też grupy żłobkowe ?
JG : Planujemy również otwarcie żłobka. Będą to prawdopodobnie dwie grupy maluszków w wieku od 1- 1,5 do 2,5-3 lat, maksymalnie 16 osobowe. W związku z tym, iż Ustawa żłobkowa to nowy akt prawny, czekamy jej interpretację oraz akty wykonawcze. Władze gminy też potrzebują czasu na analizę przepisów, a my chcemy działać w zgodzie z nimi.

GS : Jakie będą metody nauczania ?
JG : Wiemy, jak ważna jest dla dzieci edukacja. Dlatego jednym z naszych priorytetów jest zapewnienie jak najlepszych warunków do tego, aby nasi podopieczni mogli się prawidłowo rozwijać. Oczywiście działalność przedszkola opieramy przede wszystkim na podstawie programowej MENiS, a w pracy dydaktyczno wychowawczej stosujemy tradycyjne oraz nowatorskie  metody i formy pracy pedagogicznej (więcej informacji na naszej stronie internetowej TUTAJ).

GS : Czym to przedszkole będzie się różniło od innych prywatnych placówek ?
JG : Nasze przedszkole jest przede wszystkim placówką niepubliczną - społeczną. Oznacza to, że nasze działania statutowe nie mają charakteru komercyjnego. Przedszkole powstaje z myślą o dzieciach i dla dzieci. Wszystko co jest na "Wyspie Malucha", począwszy od wspaniałej, bogatej, przemyślanej i bezpiecznej infrastruktury, poprzez selektywnie dobraną kadrę, kompetentnych, kreatywnych, kochających pracę z dziećmi ludzi, aż do bogatej oferty edukacyjnej warte jest wyboru właśnie tego przedszkola. Ponadto patronat naukowy i merytoryczny nad przedszkolem sprawować będzie założona przez nas Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie. Na początku przygody edukacyjnej każde dziecko będzie zdiagnozowane pod kątem rozwoju, możliwości , potrzeb,  słabych i mocnych cech, tak, aby dla każdego z nich dobrać właściwy model edukacji i wychowania, pielęgnować to co się wyróżnia i niwelować niedostatki.  

GS : Jakie będzie czesne i wpisowe ?
JG : Zostały ustalone ceny dla grup przedszkolnych: wpisowe jednorazowe wynosi 400 zł, natomiast czesne 750 zł.

GS : Co będzie mieścić się w tej kwocie - a za co trzeba będzie dopłacić ?
JG : Czesne obejmuje: zajęcia dydaktyczne prowadzone przez nauczyciela , codziennie zajęcia z języka angielskiego, zajęcia rytmiczno - muzyczne, gimnastykę korekcyjną i ogólnorozwojową, zajęcia plastyczno - techniczne, warsztaty małego odkrywcy, zajęcia z dramy, bajkoterapia, muzykoterapia, codzienna profilaktyka logopedyczna, opieka psychologiczna, 5 posiłków dziennie. Liczne atrakcje w przedszkolu - przedstawienia teatralne, koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, uroczystości okolicznościowe, bale - to wszystko już zawarte jest w cenie czesnego. Rodzice nie ponoszą żadnych dodatkowych opłat. Szczegóły na naszej stronie internetowej www.wyspamalucha.edu.pl Na życzenie rodziców możemy organizować inne dodatkowe zajęcia fakultatywne, które będą kosztorysowe, a cena podana osobom zainteresowanym.

GS : W Przecławiu mamy już dwa przedszkola w cenie ok 800 zł/mies i są w nich wolne miejsca - czym przekonacie rodziców do swojej placówki ?
JG : Proponujemy rodzicom Jakość przez duże "J" za rozsądną cenę: nowy budynek, przestronny, bezpieczny, świetnie wyposażony w sprzęt, meble, zabawki najwyższej jakości, tylko z certyfikatem bezpieczeństwa; własną kuchnię zapewniającą smaczne, zdrowe i zbilansowane posiłki; patronat WSH TWP zapewniający profesjonalizm i jakość działań opiekuńczo-dydaktyczno-wychowawczych; świetną kadrę młodych, zdolnych i kreatywnych ludzi z pasją, którzy swoimi pomysłami i osobowością wzbogacą tę placówkę i których dzieci będą po prostu kochały; bogatą ofertę edukacyjną w cenie czesnego! Możliwość zapewnienia dziecku opieki przez wiele lat, stawiamy na indywidualne podejście do dziecka, wśród znanych mu osób, bezpiecznych znajomych wnętrz. Dla naszych przedszkolaków oferujemy także możliwość uczestniczenia w Dziecięcym Uniwersytecie Humanistycznym. Dla rodziców utworzona zostanie Akademia Dobrego Rodzica, które oferować będzie szereg warsztatów z zakresu umiejętności wychowawczych, prowadzonych przez psychologów i pedagogów.

GS : Kiedy planujecie rekrutację ?
JG : Rekrutację rozpoczynamy już od 15 kwietnia. Wszystkie szczegóły dot. rekrutacji, ale i także oferty przedszkola znajdują się na uruchomionej już stronie internetowej www.wyspamalucha.edu.pl

GS : Dziękuję za rozmowę
JG: Dziękuję i zapraszam.

Pin It