logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Wybraliśmy Sołtysa i Radę Sołecką

WyborySoltysaPrzeclawiaW środę, 16 marca, wybieraliśmy w Przecławiu Sołtysa i członków Rady Sołeckiej. Zebranie rozpoczęło się z niewielkim opóźnieniem, gdyż przedstawiciele Gminy: Wójt Małgorzata Schwarz i Sekretarz Gminy William Łaszcz, wcześniej uczestniczyli w zebraniu wiejskim w sąsiednim Będargowie.

 

 


Po wybraniu członków Komisji Skrutacyjnej, mieszkańcy zgłosili troje kandydatów na Sołtysa: Tomasza Żurawika, Dorotę Trzebińską oraz Sławomira Dąbrowskiego. Pan Sławomir, mimo wstępnej zgodny, ostatecznie zrezygnował z kandydowania. W głosowaniu wzięło udział 36 mieszkańców. Tomasz Żurawik otrzymał 20 głosów, Dorota Trzebińska -16. W kolejnym głosowaniu mieszkańcy wybrali członków Rady Sołeckiej - Sławomira Dąbrowskiego (23 głosy), Barbarę Tatko (25 głosów) oraz Władysława Chruściela (25 głosów).

Nowy Sołtys - Pan Tomasz Żurawik - przedstawił się mieszkańcom i powiedział kilka słów o sobie. Ustępująca ze stanowiska Sołtysa, po ośmiu latach - Pani Dorota Trzebińska - pogratulowała następcy, życząc mu powodzenia w wykonywaniu tej zaszczytnej funkcji oraz satysfakcji z pracy dla dobra mieszkańców Przecławia.

Obecna na zebraniu Pani Wójt poinformowała zebranych:
- o uruchomieniu systemu powiadomień sms dla mieszkańców,
- o pojemnikach na zbiórkę odpadów wielkogabarytowych, które będą ustawione 8 kwietnia
- o planach powołania Przedsiębiorstwa Komunalnego, które przejmie zaopatrzenie wodno-kanalizacyjne oraz zadba o porządek na terenie Gminy,
- o rozmowach z Eneą i planach modernizacji sieci energetycznej w starszej części Przecławia,
- o wykupie od ANR 1,5 ha ziemi w Przecławiu z przeznaczeniem na tereny rekreacyjne i sportowe (teren vis a vis nowego osiedla, obok ogródków działkowych),
- o otwarciu od 1 kwietnia Orlików w Kołbaskowie i Będargowie,
- o finalizacji rozmów z ZDiTM oraz GDDKiA w sprawie sygnalizacji świetlej DK13 - do Rajkowa,
- o podpisaniu umowy w sprawie remontu drogi powiatowej Przylep-Ostoja-Rajkowo.

W najbliższym czasie planuję przedstawić sylwetkę nowego Sołtysa Przecławia w formie wywiadu. Zapraszam do zadawania pytań e-mailem na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Pin It