logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Hej kolęda, kolęda - fotoreportaż

Koledy-Zespoły muzyczne z przecławskiej szkoły miały bardzo pracowity tydzień. Koncertowały aż cztery razy w kilku miejscach naszego województwa.

 

Pierwszy koncert na zaproszenie Szkoły Specjalnej w Tanowie odbył się w tamtejszym kościele 15.12. Uczestnikami Integracyjnych Spotkań Kolędowych byli uczniowie Szkoły Muzycznej I st. w Szczecinie, przedszkolaki i grupa wokalna ze Szkoły Specjalnej z Tanowa oraz flażoleciści, gitarzyści, handchimeski z Przecławia. Wśród słuchaczy był m.in. pan starosta Leszek Guździoł. Mamy nadzieję, że swoim występem grupy młodych muzyków zdobyły kolejnych swoich fanów.

Drugi koncert odbył się 17 grudnia w zaprzyjaźnionej SP 51 w Szczecinie.

Trzecie radosne kolędowanie odbyło się tego samego dnia w Domu Opieki Społecznej przy ul. Romera w Szczecinie. Oprócz kolęd mieszkańcy otrzymali od uczniów prezenty przygotowane przez rodziców klasy 2c oraz samych muzyków. Po koncercie dzieci stwierdziły, że trzeba zwiększyć ilość koncertów w tym domu.
- Zawsze znajdzie się jakaś okazja, by zawieźć kilka melodii najstarszym mieszkańcom Szczecina. Chcemy tutaj wrócić - mówią przecławskie handchimeski.

Ostatnie granie odbyło się 18 grudnia w Międzynarodowym Centrum Turystyki, Kultury i Sportu w Baniach. Dzieci pojechały tam na zaproszenie pani dyrektor Teresy Budzińskiej. Dzieci kolędowały obok przedszkolaków i grupy wokalnej z tamtejszego domu kultury.

Na koniec kilka zdań od pani Iwony Wierzbickiej - Bardzo dziękuję wszystkim swoim instrumentalistom, którzy potrafią pokazać podczas występów pełen profesjonalizm. Jestem z Was dumna i mam nadzieję, że nie tylko ja.

Pin It