logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

50 mln euro dla Lokalnych Grup Działania

umowy lgd 2024Na dalszy rozwój lokalny obszarów wiejskich na Pomorzu Zachodnim przeznaczona zostanie kwota ponad 50 mln euro. To środki z Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 oraz w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027. Lokalne Grupy Działania, także z naszych okolic, podpisały właśnie umowy z Zarządem Województwa Zachodniopomorskiego o warunkach i sposobie realizacji tych strategii.

 

 

 

W środę, 17 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego podpisano umowy z Lokalnymi Grupami Działania, do których na dalszy rozwój obszarów wiejskich trafi ponad 50 mln euro. Jednym z takich beneficjantów jest Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dobre Gminy, które skupia gminy z powiatu polickiego: Dobrą, Kołbaskowo, Police oraz Nowe Warpno.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

- Dzisiaj ważny dzień dla środowisk obszarów wiejskich. Ruszamy z kolejną porcją wparcia finansowego dla Lokalnych Grup Działania, które tworzą m.in. samorządowcy, lokalni aktywiści i przedsiębiorcy po to, aby realizować różnorodne inicjatywy na Pomorzu Zachodnim. Cieszy nas to, że po raz pierwszy obejmą one swoim zasięgiem cały obszar województwa. Z inicjatywą Leader i Lokalnymi Grupami Działania współpracujemy już po raz czwarty. Najpierw był Leader+ kiedy te grupy się formowały, później była pierwsza perspektywa unijna, druga, a teraz rozpoczynamy trzecią w której dla LGD przeznaczamy ponad 50 mln euro - mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

  reklama

Hair-House

 

- Priorytetowym celem funkcjonowania województwa zachodniopomorskiego jest zrównoważony rozwój, włączając w to także obszary wiejskie. W nowym okresie programowania mamy trzynaście Lokalnych Grup Działania, działających w różnych częściach naszego regionu - dodał wicemarszałek Rafał Rosiński.

  reklama

WolneSlowa GIF

 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dobre Gminy, które skupia gminy z powiatu polickiego: Dobrą, Kołbaskowo, Police i Nowe Warpno, otrzyma 1,75 mln euro z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej 2023-2027 oraz 1,2 mln euro euro z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027.

 reklama

Ancora Warzymice

 

Prezesem zarządu LGD Dobre Gminy jest Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, a wiceprezesami: Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz, Burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju i Funduszy Pomocowych Urzędu Miejskiego w Policach Aneta Kuśnierz.

 

umowy lgd 2024

mat. wzp.pl

Pin It