logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Ruszają testy ósmoklasisty.

egzamin 8 klasisityW Przecławiu, Będargowie i Kołbaskowie rozpoczynają się ważne egzaminy dla naszych uczniów. Te trzydniowe egzaminy, które odbędą się w najbliższym tygodniu, mają na celu zbadanie wiedzy i umiejętności uczniów, aby przekonać się, czy są oni gotowi do przejścia do następnej etapy edukacji. Testy te to przepustka do liceów i techników, więc stawka jest wysoka. W tym roku, niestety, złożyła się kumulacja dwóch roczników, tym bardziej konkurencja będzie bardzo duża. Tak więc trzymajmy kciuki za naszych uczniów.

 

 

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy. Każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Egzaminu nie można jednak nie zdać. Nie ma określonego minimalnego progu punktów, który należy osiągnąć. Wyniki sprawdzianów będą jednak decydujące dla wszystkich, którzy chcą kontynuować naukę.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

W Przecławiu egzamin będzie zdawać 108 uczniów - mówi Beata Bitel, dyrektor szkoły podstawowej w Przecławiu. To rekord. Pierwszy dzień to język polski, potem matematyka a na koniec język obcy. Uczniowie będą zdawać głównie angielski, ale będzie też niemiecki oraz rosyjski.

We wtorek, uczniowie przystąpią do testu z języka polskiego. Egzamin ten sprawdzi ich zdolności do czytania ze zrozumieniem, umiejętność pisania oraz poruszania się po różnych formach literackich. Zadania będą oceniane pod kątem gramatyki, ortografii, a także umiejętności interpretacyjnych. Przygotowania do tego egzaminu wymagają od uczniów nie tylko zapoznania się z literaturą, ale również szlifowania umiejętności pisarskich i czytelniczych.

  reklama

Hair-House

 

W środę przyszedł czas na matematykę. Test ósmoklasisty z matematyki to połączenie zadań otwartych i zamkniętych, które sprawdzają umiejętność rozumowania, analizowania problemów, stosowania wzorów i algorytmów. Ten egzamin testuje kompetencje matematyczne, takie jak: umiejętność rozwiązywania równań, znajomość geometrii, statystyki, a także umiejętność logicznego myślenia i podejmowania decyzji.

Na zakończenie, w czwartek, uczniowie przystąpią do testu z języka angielskiego. W Przecławiu odbędzie się także równolegle egzamin z języka niemieckiego, ale będzie go zdawać tylko jedna osoba. Kolejne trzy osoby będą zdawać język rosyjski. Egzamin z języka obcego sprawdzi zarówno umiejętności pisemne, jak i słuchowe uczniów, z akcentem na zrozumienie czytanych i słuchanych tekstów oraz umiejętność wyrażania się w języku obcym. Egzamin obejmuje zarówno gramatykę, jak i słownictwo, a także umiejętności komunikacyjne i zrozumienie kontekstów kulturowych.

 reklama

Ancora Warzymice

 

W czasie trwania egzaminów, szkoły podstawowe będą zamknięte dla pozostałych uczniów. Niestety, w tym terminie nie można organizować wycieczek szkolnych, ze względu na dużą liczbę komisji, w których muszą pracować nauczyciele. Szkoła będzie zamknięta, jest tylko opieka świetlicowa dla klas 1-3. W przypadku egzaminów językowych potrzebujemy nauczycieli do dwunastu komisji - wyjaśnia B. Bitel. Na sali gimnastycznej, która jest już gotowa, egzamin napisze 81 uczniów. Mam nadzieję, że uczniom podpasują tematy i dostaną się do wymarzonych szkół.

Trzymajmy kciuki!

egzamin 8 klasisity

egzamin 8 klasisity