logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Słowianie opanowali Stobno [FOTORELACJA]

MySlowianieByły tańce, muzyka, ognisko i zabawa do późnego wieczora. W sobotnie popołudnie odbył się piknik edukacyjny "My Słowianie" który zorganizowano przy świetlicy środowiskowej w Stobnie. Przez kilka godzin można było zapoznać się z kulturą naszych przodków oraz wziąć aktywny udział w tworzeniu rzemiosła z tamtych czasów.

 

 

 

To już kolejna edycja pikniku My Słowianie. Organizatorom - Kole Gospodarstw Wiejskich ze Stobna, udało się kolejny raz wygrać głosowanie w budżecie obywatelskim gminy Kołbaskowo. W ramach popołudniowego pikniku odbyły występy różnych formacji muzycznych i artystycznych. Były wspólne tańce, biesiada przy ognisku oraz stoiska z jadłem i napitkiem.

  reklama

Fruktolinka

 

Główny organizator było nasze Koło Gospodyń ze Stobna - mówi Renata Wójcik. Bardzo dziękujemy Polskiemu Związkowi Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło nr 2 w Stobnie, zespołom muzycznym Retro, Siadliczankom i Nadodrzankom oraz osobom na stoiskach. To oni napracowali się najbardziej.

  reklama

Hair-House

 

Wśród zaproszonych gości byli m.in. wójt gminy Małgorzata Schwarz, Przewodnicząca Rady Gminy Dorota Trzebińska. Gości w Stobnie na krótko odwiedził także europoseł Bartosz Arłukowicz, w ramach akcji #1000spotkań

  reklama

Magnolia Przeclaw baner medium 22

 

Imprezę punktualnie o godzinie 22:00 przerwała nadchodząca burza i deszcz.