logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Duże zniszczenia na Bieliku [ZDJĘCIA]

Bielik stratyW ostatnich dniach przeszedł przez nasze tereny orkan Eunice. To co pozostawił po sobie w naszych lasach - to poniszczone i poprzewracane drzewa oraz połamane gałęzie i konary. Niestety nie mamy dobrych wiadomości - IMGW ostrzega przed kolejnymi wichurami w Polsce. Wydano ostrzeżenia 1 i 2 stopnia dla całej Polski. Jest bardzo groźnie!

 

 

 

Najpierw orkan Dudley a teraz orkan Eunice. I to nie koniec pogodowych alertów. Wydano kolejne ostrzeżenia Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Ten z dziś ostrzega przez porywistym wiatrem i burzami w nocy z 20 na 21 lutego oraz przez cały poniedziałek 21 lutego. "Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie zatrzymuj się pod drzewami. Zostań w domu, jeśli możesz" - ostrzega RCB

 

  reklama

Fruktolinka

 

Bardzo źle wygląda drzewostan po wichurach między Moczyłami a Pargowem. Zaraz po zjeździe z drogi asfaltowej między Moczyłami a Kamieńcem, już w wąwozie leży kilka poprzewracanych drzew - pisze Piotr z Przecławia. Dalej średnio co 150m leżą drzewa, mniejsze, większe i tak co najmniej do połowy trasy bielika. A ile drzew leży poskładanych w środku lasu? Ogrom.

 

  reklama

Hair-House

 

W piątek i sobotę porywy wiatrów nad samym morzem przekraczały 100 kilometrów na godzinę. Na naszym terenie maksymalny poryw wiatru wyniósł 83 km/h - informują synoptycy. Dziś w niedzielę jest uspokojenie, ale w poniedziałek "zbliży się kolejny potężny wir", który usadowi się nad Danią i nad południową Szwecją. Ponownie czekają nas silne porywy wiatru.

 

 

Pin It