Dziś w nocy wrak pociągu opuści gminę Kołbaskowo

operacja podniesienia pociagu niemieckiego przewoznika Dziś przez cały dzień, na przejeździe kolejowym między Kołbaskowem a Smolęcinem, trwała operacja podnoszenia i załadunku na ciężarówki wraku pociągu niemieckich kolei. Przez wiele tygodni, wykolejony pociąg był lokalną "atrakcją" dla młodzieży, graficiarzy i zbieraczy złomu. Ze względu na gabaryt oraz 200 tonową wagę, cały skład zostanie przetransportowany dziś w nocy, kiedy ruch na drogach będzie minimalny.

 

 

 

Wszystko odbywa się zgodnie z zapowiedziami niemieckiego przewoźnika. Wrak pociągu, który pod koniec lipca na przejeździe kolejowym w Kołbaskowie zderzył się z ciężarówką, został podniesiony i załadowany na specjalistyczną naczepę. Akcja rozpoczęła się dziś rano. konieczne było zadysponowanie ciężkiego sprzętu, w tym dźwigu o udźwigu do 200 ton, zdolnego do przeniesienia najbardziej uszkodzonego w wyniku zderzenia członu zespołu trakcyjnego. Następnie wykolejona część składu została załadowana na lawetę do transportu ponadgabarytowego.

reklama

Madar Hurtownia Wedlin Warzymice

Hair-House

 

Przypomnijmy, do zderzenia pociągu z ciężarówką doszło 29 lipca. W tej sprawie trwa śledztwo, nieoficjalnie ustalono, że kierowca nie zauważył zapalonego sygnalizatora. Składem jechało 39 pasażerów, 8 z nich zostało lekko rannych. Więcej informacji na temat wypadku dostępne jest tutaj - https://www.przeclaw24.pl/wiadomosci/wydarzenia-i-kronika/2163-kolbaskowo-zderzenie-pociagu-z-ciezarowka.html

 

operacja podniesienia pociagu niemieckiego przewoznika 001

operacja podniesienia pociagu niemieckiego przewoznika 004

operacja podniesienia pociagu niemieckiego przewoznika 005

operacja podniesienia pociagu niemieckiego przewoznika 006

 Fot. J. Siusta Dziennik Policki