logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Dziś w nocy wrak pociągu opuści gminę Kołbaskowo

operacja podniesienia pociagu niemieckiego przewoznika Dziś przez cały dzień, na przejeździe kolejowym między Kołbaskowem a Smolęcinem, trwała operacja podnoszenia i załadunku na ciężarówki wraku pociągu niemieckich kolei. Przez wiele tygodni, wykolejony pociąg był lokalną "atrakcją" dla młodzieży, graficiarzy i zbieraczy złomu. Ze względu na gabaryt oraz 200 tonową wagę, cały skład zostanie przetransportowany dziś w nocy, kiedy ruch na drogach będzie minimalny.

 

 

 

Wszystko odbywa się zgodnie z zapowiedziami niemieckiego przewoźnika. Wrak pociągu, który pod koniec lipca na przejeździe kolejowym w Kołbaskowie zderzył się z ciężarówką, został podniesiony i załadowany na specjalistyczną naczepę. Akcja rozpoczęła się dziś rano. konieczne było zadysponowanie ciężkiego sprzętu, w tym dźwigu o udźwigu do 200 ton, zdolnego do przeniesienia najbardziej uszkodzonego w wyniku zderzenia członu zespołu trakcyjnego. Następnie wykolejona część składu została załadowana na lawetę do transportu ponadgabarytowego.

reklama

Madar Hurtownia Wedlin Warzymice

Hair-House

 

Przypomnijmy, do zderzenia pociągu z ciężarówką doszło 29 lipca. W tej sprawie trwa śledztwo, nieoficjalnie ustalono, że kierowca nie zauważył zapalonego sygnalizatora. Składem jechało 39 pasażerów, 8 z nich zostało lekko rannych. Więcej informacji na temat wypadku dostępne jest tutaj - https://www.przeclaw24.pl/wiadomosci/wydarzenia-i-kronika/2163-kolbaskowo-zderzenie-pociagu-z-ciezarowka.html

 

operacja podniesienia pociagu niemieckiego przewoznika 001

operacja podniesienia pociagu niemieckiego przewoznika 004

operacja podniesienia pociagu niemieckiego przewoznika 005

operacja podniesienia pociagu niemieckiego przewoznika 006

 Fot. J. Siusta Dziennik Policki

Pin It