logo gif 10lat

Open menu

To mogło być podpalenie [NIEOFICJALNIE]

pozar auta w przeclawiuDzisiejszej nocy znów spłonął samochód na przecławskim osiedlu. Pożar auta był na tyle duży, że spaliły sie także dwa auta stojące po sąsiedzku. Mimo, że samozapłony aut zdarzają się regularnie, jednak okoliczni mieszkańcy mówią, że w tym przypadku było podpalenie.

 

 

  

Zawiadomienie o pożarze auta na osiedlu w Przecławiu otrzymaliśmy po godzinie trzeciej w nocy - mówi Jacek Kiński z OSP Kołbaskowo. Na miejscu razem z nami pracowały także dwie jednostki ze Szczecina. Akcja gaszenia zakończyła się około 4:30

Na miejscu z żywiołem walczyły dwie jednostki ze Szczecina i jedna z Kołbaskowa. Jako pierwszy zapalił się srebrny KIA CEE'D. Ogień był na tyle duży że zapalił się także stojący obok niebieski Ford FIESTA i biały Volkswagen TIGUAN. Patrząc na rozmiary pożaru można śmiało stwierdzić, że wszystkie auta nadają się do kasacji.

reklama

Madar Hurtownia Wedlin Warzymice

To jest konflikt osobowy w jednej z klatki, powiedziałbym, że natury "damsko-męskiej" - mówi jeden z mieszkańców sąsiedniego bloku. I bardziej się zaostrza, ponieważ to nie pierwszy incydent.

Większość podpaleń jest pod blokiem 58 - pisze na portalu społecznościowym Pani Sandra - niecały rok temu tez paliły się samochody zaparkowane koło śmietnika. Wszystko pod moimi oknami. Graffiti [na bloku] i podpalony samochód od którego się zaczęło, tyczy się jednej osoby, bardzo dziwny zbieg okoliczności. Niecały rok temu gdy paliły się samochody koło śmietnika to pożar też poszedł od jednego samochodu, również należący do tej osoby.

Dobrze, że tutaj nie parkowałem ostatnio - mówi inny z mieszkańców - ci co mieli auta obok, mają ogromnego pecha. Mam nadzieję, że mieli autocasco.

  reklama

Hair-House

 

Sprawą kolejną poruszaną przez mieszkańców jest brak monitoringu na osiedlu. W przypadku dobrej jakości kamer, łatwo byłoby ustalić przyczyny pożaru lub ewentualnego sprawcę. Obecnie w tej okolicy kamer, poza budynkiem poczty, niestety nie ma.

To już kolejny raz - pisze Pan Michał na fanpejdżu przeclaw24.pl - Czy ktoś się w końcu tym zajmie? Czy ktoś otworzy w spółdzielni Zielone Pole oczy by w końcu atrapy kamer zamienić na prawdziwe. Niech podniosą czynsz, ale w końcu niech wydadzą kasę na to co potrzeba i co ludzie chcą czyli bezpieczeństwo! Mieszkam na Zielonym Polu prawie 3 lata i zdecydowanie mniej bezpiecznie się czuje niż na Niebuszewie czy jeszcze gorszych rejonach Szczecina. Tak być nie może.

I trudno się z tym nie zgodzić.

Pozar aut przeclaw 1

Pozar aut przeclaw 2

Pozar aut przeclaw 3

Pozar aut przeclaw 4

Pozar aut przeclaw 5

Pin It