logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Podpalacz z Warzymic zatrzymany [FOTO]

podpalenia warzymiceTo była bardzo niespokojna noc dla mieszkańców warzymickich osiedli. Pierwszy pożar wiaty śmietnikowej wybuchł około 1:30 w nocy. Kolejny godzinę później. A nad ranem spłonął trzeci śmietnik i zaparkowany obok niego mercedes. W piątkowy poranek policja zabezpieczyła monitoring z osiedli, na którym zidentyfikowano sprawcę podpaleń. Został on już zatrzymany.

 

 

 

 

Pierwsze zgłoszenie mieliśmy około godziny 1:30 - mówi Jacek Kiński z OSP Kołbaskowo. Palił się murowany śmietnik na osiedlu Dębowym w Warzymicach. Pożar był na tyle duży, że przetopił stojący obok samochód osobowy.

reklama

500 250 KEPS Warzymice

Do kolejnego zdarzenia doszło godzinę później. Tym razem był to mniejszy pożar. Palił się pojedynczy, metalowy pojemnik samojezdny. Stał zaledwie 20 metrów od pierwszego śmietnika. Na szczęście nie znajdował się wewnątrz wiaty i został szybko ugaszony.

Do największego pożaru doszło nad ranem, kiedy już zaczęło świtać. Podpalona została wiata śmietnikowa przy ulicy Irysowej, z której po krótkim czasie pozostał tylko szkielet. Nie była to konstrukcja murowana i prawdopodobnie ogień szybko zajął jej ściany. Największe jednak straty poniósł właściciel zaparkowanego obok mercedesa. Pojazd doszczętnie spłonął, pomimo szybkiej akcji strażaków.

  reklama

Hair-House

 

Policja w piątkowy ranek zabezpieczyła monitoring z dwóch osiedli. Na jednym z nagrań widać wyraźnie sprawcę wszystkich podpaleń. Najbardziej przydatne było nagranie wykonane nad ranem, kiedy już było jasno na dworze. Widać na nim wysokiego mężczyznę, który wchodzi do otwartej wiaty, wychodzi i po kilku minutach zaczyna ona płonąć.

Sprawca zdarzeń z dzisiejszej nocy został już zatrzymany. Od rana na portalu społecznościowym trwa wymiana opinii mieszkańców nocnych wydarzeń. Policjanci z KPP w Policach oraz KP w Mierzynie zatrzymali w Szczecinie sprawcę podpaleń wiat śmietnikowych dziś o godzinie 14:00 - mówi Katarzyna Lesicka, rzecznik prasowy Policji w Policach - Jest to 45-letni mężczyzna. W obecnje chwili policjanci wykonują czynności z zatrzymanym, a następnie mężczyzna zostanie doprowadzony do policyjnego aresztu.

 

 

Ciężki poranek dla strażaków i mieszkańców. Dziś wcześnie rano około 4.30 spłonęło auto i wiata na Irysowej w Warzymicach🔥🔥 Podobny pożar miał miejsce na sąsiednim osiedlu.

Opublikowany przez Przeclaw24 Portal mieszkańców Przecławia i Warzymic Czwartek, 8 lipca 2021

 

 

Pin It