logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

KION w Kołbaskowie otwarty!

Kion RosowekTo druga co do wielkości inwestycja ostatniego dziesięciolecia w gminie Kołbaskowo. Między Kołbaskowem a Rosówkiem uroczyście otwarto dziś nowoczesny zakład produkujący wózki widłowe. To inwestycja warta 80 mln euro z otwartą możliwością dalszej rozbudowy. Docelowo zatrudnienie do końca 2023 roku znajdzie tu 400 osób. Na powierzchni 44 tys m kw. odbywać się będą dwa etapy - produkcja oraz inżynieria mechaniczna.

 

 

Zakład będzie produkował wózki widłowe z przeciwwagą dla wszystkich marek należących do segmentu KION Industrial Trucks & Services. Dotyczy to również serii modeli produkowanych dotychczas w zakładach w Europie Zachodniej. Celem jest zwiększenie ich stopnia automatyzacji i cyfryzacji. Z myślą o przyspieszeniu dostaw od przyszłego roku w Kołbaskowie produkowane będą również serie modeli wytwarzanych obecnie jedynie w Xiamen w Chinach.

reklama

500 250 KEPS Warzymice

Nowa fabryka w Polsce stanowi uzupełnienie istniejących zakładów produkcyjnych KION Group w całej Europie i będzie koncentrowała się na produktach do mniej wymagających zastosowań przeznaczonych dla klientów w regionie EMEA. – Nowy zakład w sercu Europy to doskonała okazja do udziału w rozwoju gospodarczym tego szybko rozwijającego się segmentu rynku – mówi Gordon Riske, dyrektor generalny KION GROUP AG. – Lokalizacja w pobliżu granicy polsko-niemieckiej ma dodatkową zaletę w postaci wygodnego dostępu do doskonałej sieci dostawców.

KION Group poprzez swoje trzy silne marki, Linde Material Handling, STILL oraz Baoli, zamierza w jeszcze większym stopniu wspierać swoich klientów w rozwoju rynku intralogistycznego w regionie EMEA. Aby osiągnąć ten cel, firma zainwestowała w nowy zakład łącznie około 80 milionów euro. Do końca 2023 roku KION, jeden z największych na świecie dostawców urządzeń do przenoszenia materiałów i logistyki, planuje stworzyć w polskim zakładzie do 400 miejsc pracy. – Na nowych pracowników czeka atrakcyjne, nowoczesne środowisko pracy. Zakład dysponuje również możliwościami zajmowania się inżynierią mechaniczną, które utorują drogę dalszemu postępowi technologicznemu – mówi kierownik zakładu Tomasz Maleszka

  reklama

Hair-House

 

Na terenie o powierzchni ok. 18 ha mieści się nowoczesny zakład produkcyjny, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, oraz centrum administracyjne, które łącznie dysponują powierzchnią niemal 44 tys. mkw., równowartość około sześciu boisk piłkarskich. W ramach przygotowania na przyszły rozwój na nowym terenie zaplanowano również możliwość rozbudowy o powierzchni około 20 tys. mkw.

KION 02

KION 03

KION 04

KION 05

Pin It