logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Bardzo duży pożar na stacji demontażu pojazdów w Stobnie [DUŻO ZDJĘĆ]

Pozar StobnoDziś w południe doszło do pożaru wraków samochodów oraz substancji olejowych na terenie stacji demontażu pojazdów w Stobnie. Do zdarzenia stanowisko kierowania PSP Police zadysponowało znaczną ilość sił i środków z terenu powiatu Police oraz miasta Szczecin. Ze względu na składowaną blisko siebie dużą ilość materiałów palnych pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał i w szybkim tempie objął wiatę wraz z częścią hali produkcyjnej zakładu.

 

 

Pracownicy przed przyjazdem straży pożarnej ewakuowali się poza strefę zagrożenia. Ewakuację prowadził strażak ochotnik z pobliskiej jednostki z OSP Kołbaskowo, który pracował w pobliskim zakładzie. W pierwszej fazie pożaru przybyłe zastępy skupiły się na obronie hali produkcyjnej zakładu, która objęta była pożarem w ok. 100 mkw. Na miejsce przybyła grupa operacyjna z Komendy Powiatowej PSP w Policach z komendantem powiatowym.

reklama

Centrum Stomatologii Zabscy

Teren akcji podzielony został na dwa odcinki bojowe: I – działania związane z gaszeniem hali, II – gaszenie terenu zewnętrznego. Ze względu na duże zapotrzebowanie na wodę gaśniczą poprzez przedstawicieli Urzędu Gminy Kołbaskowo zwiększono ciśnienie w lokalnej sieci hydrantowej. Jednocześnie utworzono punkt do kontaktu z mediami. Ze względu na specyfikę pożaru na miejsce zadysponowano dwie cysterny samochodowe i ciężki kontener ze środkiem pianotwórczym z JRG nr 2 ze Szczecina. Prowadzenie działań gaśniczych było mocno utrudnione ze względu na występujące wybuchy zbiorników gazowych zlokalizowane na terenie zakładu oraz duże zadymienie i zmienny wiatr, który powodował ograniczoną widoczność. Pożar opanowano po 2 godzinach i przystąpiono do dogaszania pogorzeliska przy pomocy m.in. ładowarki teleskopowej.

  reklama

Hair-House

 

W najbardziej zaawansowanym punkcie akcji pożar gasiło 41 strażaków w 12 zastępach straży pożarnej (1x OSP Kołbaskowo, 2x OSP Dobra, 1x OSP Wołczkowo, 2x JRG nr 2 Szczecin, 2x JRG nr 3 Szczecin, 3x JRG Police, 1x KP PSP Police). Łączna powierzchnia pożaru wyniosła ok. 1700 mkw. z czego 100 mkw. w hali produkcyjnej.

 

Tekst i foto: PSP Police