logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Podpalił auto w Warzymicach, grozi mu więzienie.

warzymice osiedleProkurator Rejonowy Szczecin –Zachód w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o to, że w dniu 3 czerwca 2020r. w Warzymicach dokonał uszkodzenia mienia poprzez podpalenie pojazdu, czym spowodował szkodę w wysokości blisko 15.000zł, tj. o czyn z art.288 §1 kk.

 

 

 

 

Do przedmiotowego zdarzenia doszło w dniu 3 czerwca 2020r. w Warzymicach. Podejrzany, zdenerwowany tym, że ktoś dokonał kradzieży jego wędek, podpalił zaparkowany na jednym z osiedli mieszkalnych pojazd marki Ford, po czym o zdarzeniu telefonicznie poinformował Straż Pożarną - informuje Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

W wyniku podpalenia w pojeździe uszkodzeniu uległa przednia maska, przedni zderzak, nadkole, opona, alufelga i lewy reflektor o łącznej wartości 14.907,60 zł.

  reklama

Ostoja

Tasso

 

W toku postępowania mężczyzna (l.44) został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w chwili kierowania aktu oskarżenia do sądu.

Podejrzany był dotychczas karany sądownie, a zarzuconego mu czynu dopuścił się w ramach powrotu do przestępstwa. W toku postępowania nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy pozbawienia wolności do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Pin It