logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Spłonęła kawiarnia i pierogarnia w Siadle Dolnym!

pozar w siadle dolnymDzisiejszego poranka mamy bardzo smutną wiadomość. W nocy spłonęła ulubiona przez wypoczywających w Siadle Dolnym kawiarnia "Przystań na Kawę" oraz Pierogarnia. Dom zlokalizowany był przy wyremontowanym nadbrzeżu i cieszył się dużą popularnością także wśród wielu wypoczywających, gdzie organizowano akcje pomocy potrzebującym. Nie znane są jeszcze przyczyny pożaru.

 

 

 

 

Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy w sobotę o godzinie 21:49 - mówi Paweł Ratajczyk z OSP Kołbaskowo. W gaszeniu budynku uczestniczyło siedem jednostek m.in z Wołczkowa, Polic, Szczecina i Kołbaskowa. W pierwszej kolejności gasiliśmy dach oraz jego ocieplenie, ściągaliśmy dachówki. Akcja trwała do czwartej nad ranem. Nie znane są jeszcze przyczyny pożaru.

To miejsce w Siadle Dolnym znało bardzo wiele osób, którzy spacerowali przy nadbrzeżu lub aktywnie wypoczywali przy Szlaku Bielika. W jednej części domu mieściła się od wielu lat pierogarnia, gdzie można było zamówić pyszne pierogi domowej roboty i nakarmić całą rodzinę po trudach wiosłowania na międzyodrzu czy jazdy po bieliku. W drugiej części domu otworzono niedawno kawiarnię, która zyskała sobie tysiące fanów. To była taka urokliwa lokalna kawiarenka "Przystań na Kawę" gdzie można było się napić czegoś na gorąco i zjeść pysznego ciasta.

Wprawdzie część parterowa budynku ocalała, ale mocno ucierpiała po pożarze i zalaniu. Piętro budynku wraz z dachem nadaje się z pewnością do generalnego remontu. 

  reklama

Ostoja

 

To straszna tragedia dla naszej koleżanki-biegaczki Kasi - mówi Arleta z Przecławia z "Kobiecego Biegania". Angażowaliśmy się w tym miejscu w pomoc innym potrzebującym. To straszne. Będzie grupa wsparcia i zrzutka na pomoc. Rodzina tej nocy przenocowała w apartamentach po sąsiedzku. Już potrzebne rzeczy do nich pojechały. Za chwilę powstanie grupa na fejsbuku.

O sprawie będziemy informować na bieżąco.

 

 reklama
jas poziomo

 

18.10.2020 godz. 10:00

Nie zostawimy ich samych z tą tragedią, mówią znajomi Kasi. Utworzona została grupa na fejsbuku pod adresem : https://www.facebook.com/groups/1762307283959950 gdzie można zgłaszać propozycje pomocy pogorzelcom. Z pewnością pojawi się także internetowa zrzutka. Szczegóły wkrótce.

 pozar w siadle dolnym 2

18.10.2020 godz. 10:30

Obecnie grupa pomocy, decyzją organizatorów, jest zamknięta i trzeba czekać na zaproszenie. Proszę szukać jej pod nazwą "Pomoc dla naszej Kasi Białkowskiej - Grupa Prywatna" Obecnie ma 194 członków.

 

18.10.2020 godz. 11:30

Sołtys Siadła Dolnego uruchomiła zrzutkę na odbudowę dachu i zalanych pomieszczeń pod adresem: https://zrzutka.pl/zdry42  Potrzeby oszacowano na 50 000 zł. 

 

18.10.2020 godz. 12:30

Utworzona grupa pomocy jest już otwarta dla wszystkich. Nazywa się "Pomoc dla Kasi Białkowskiej i jej rodziny po pożarze domu" i jest pod adresem: https://www.facebook.com/groups/1762307283959950 gdzie można zgłaszać swoje propozycje pomocy.

 

18.10.2020 godz. 14:30

O pomoc w odbudowie domu apeluje rodzina za pośrednictwem mediów społecznościowych załączając zdjęcia po pożarze.

Proszę o pomoc w odbudowie naszego rodzinnego domu, który dziś w nocy spłonął w pożarze. 7 osób straciło dach nad głową. Każdy grosz się liczy. Link do zbiórki https://zrzutka.pl/zdry42

Opublikowany przez Karolinę Kamolą Niedziela, 18 października 2020
Pin It